aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Sanna Marin ile ilgili hikayeler

• Finlandiya’nın NATO’ya katılımının onaylandığı protokol, Resmî Gazete'de yayımlandı. Salı günü düzenlenen törenle Finlandiya NATO’ya üye olan 31’inci ülke oldu. • "Erdoğan sayesinde" yazılı etiketleri tasarlayıp sosyal medya hesaplarından paylaşan grafiker Mahir Akkoyun, serbest bırakıldı. Akkoyun, açıklamasında “Bu yoksulluğu, sefaleti gündeme getirmemden çok rahatsız oldular. Rahatsız etmeye de devam edeceğim ” dedi. • Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) d...Devamını Oku

08 Nis 2023

• Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, hükümetinin istifasını bugün Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö'ye sundu. Marin, parti liderliğinden de istifa edecek ve parlamentoda görev alacak. Bir adım geriden: Finlandiya'da genel seçimleri Ulusal Koalisyon Partisi %20,8 ile önde tamamlarken, Gerçek Finler Partisi %20,1 ve Marin'in liderliğindeki Sosyal Demokrat Parti %19,9 oy aldı.

07 Nis 2023

• Finlandiya'nın pazar günü gerçekleşen genel seçimlerinde Petteri Orpo liderliğindeki muhafazakar Ulusal Koalisyon Partisi (NCP), %20,8 oyla seçimi kazandı. Hiçbir partinin mecliste çoğunluğu sağlayamadığı seçimlerde, ülkenin başbakanı Sanna Marin yenilgiyi kabul etti. Detaylar: Adalet Bakanlığı’nın verilerine göre, 200 sandalyeli parlamentoda NCP 48 sandalye kazanırken, ülkenin sağcı ve popülist Finler Partisi ise %20,1 oyla 46 sandalye alarak NCP'nin hemen arkasınd...Devamını Oku

04 Nis 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Finlandiya seçimleri

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, başa baş geçen seçimlerde muhafazakarlara yenildi.

03 Nis 2023

finlandiya-secimleri
🎥 BAFTA Awards 2023 : All the winners. 📺 60 Minutes : Finland's 37-year-old prime minister, Sanna Marin. 🌾 The Big Take : Russia and China have a stranglehold on the world’s food security.

21 Şub 2023

• Finlandiya Başbakanı Sanna Marin , Almanya’da düzenlenen Münih Güvenlik Konferansı'nda yaptığı konuşmada "Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya aynı anda katılmasının birliğin çıkarına" olacağını ifade etti. Marin, iki ülkenin üyelik başvurularını henüz kabul etmeyen Türkiye ve Macaristan'a konuyla ilgili "açık bir mesaj" gönderdiklerini belirtti. Bir adım geriden: NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı basın toplantısında "Asıl ...Devamını Oku

19 Şub 2023

• Finland passed a new law —with a large majority— that makes it easier for trans people to change their legal gender, with the country's PM Sanna Marin saying it was a priority for her government. Under the new law, trans people who are 18 and older can legally change their gender through self-declaration, rather than having to go through complex medical and psychiatric processes.

03 Şub 2023

• Finlandiya Başbakanı Sanna Marin , Türkiye ve Macaristan'ın ülkesinin ve İsveç'in NATO üyeliğini "hızlıca" onaylamalarını istedi. Marin "Bu ülkelerden üyeliklerimizi onaylamalarını bekliyoruz ve bunun erken olmasının önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

02 Kas 2022

• Bir partide dans ettiği görüntülerin ortaya çıkmasının ardından muhalefetten tepki gören Finlandiya Başbakanı Sanna Marin'in yaptırdığı uyuşturucu testi negatif çıktı. Marin ayrıca arkadaşlarının başbakanlık konutunda çekilen müstehcen fotoğrafları sebebiyle de özür diledi. Lehtikuva Neden? Başbakanın uyuşturucu testinden geçmesini muhalefet partileri ve Marin'e tepki gösteren vatandaşlar talep ediyordu.

26 Ağu 2022

• Finlandiya Başbakanı Sanna Marin'in bir partide dans ettiği görüntülerin ortaya çıkmasının ardından gelen tepkiler üzerine yaptırdığı uyuşturucu testi negatif çıktı.

23 Ağu 2022