aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Türk Tabipleri Birliği ile ilgili hikayeler

• Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı'ya "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçundan verilen 2 yıl 8 ay 15 günlük hapis cezası istinaf mahkemesi tarafından onandı. Fincancı'nın avukatı, kararı temyiz için Yargıtay'a taşıyacaklarını söyledi. Ne olmuştu? Fincancı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’taki operasyonlarında kimyasal silah kullandığına ilişkin iddiaların araştırılması gerektiğini söylemesinin ardından 27 Ekim 2022'de tutuklanmış...Devamını Oku

29 Oca 2024

• Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerinin görevden alınması talebiyle açılan davada Ankara 31. Asliye Hukuk Mahkemesi, Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı ile Merkez Konseyi üyelerinin görevden alınmasına karar verdi. Karar temyiz aşamasında kesinleşinceye kadar Fincancı mevcut yönetim görevine devam edecek.

06 Ara 2023

Şebnem Korur Fincancı | Fotoğraf: MA • Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerinin görevden alınması talebiyle açılan davada Ankara 31. Asliye Hukuk Mahkemesi, Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı ile Merkez Konseyi üyelerinin görevden alınmasına karar verdi. Karar temyiz aşamasında kesinleşinceye kadar mevcut yönetim görevine devam edecek.

01 Ara 2023

• Sağlık Bakanlığı, kızamık vakalarına ilişkin 81 ilin valiliğine gönderdiği yazılarda vakaların artığına dikkati çekerek, önlemlerin artırılmasını istedi. Türk Tabipleri Birliği Aile Hekimliği Kolu konuya ilişkin açıklamasında "Sağlık Bakanlığı nihayet kızamık vakalarının artışını ve önemini kabul etti. Aşısı eksik çocuklarımıza aile sağlığı merkezlerinde ücretsiz aşılar yapılmaktadır. Aile hekiminize ve hemşirenize danışın" ifadelerini kullandı.

27 Haz 2023

Toplumsal TarihToplumsal Tarih

HİKAYE

Gençay Gürsoy: Bir Hayat, Üç Dönem

17 yaşında 1955’te Kars’tan İstanbul’a gelen Gençay Gürsoy’un hayatı bu tarihten günümüze Türkiye solunun tarihiyle örtüşüyor, ancak Oltu-Kars dönemi çocukluk anıları da en az sonraki yıllar kadar ilginç. Gürsoy ile İletişim’den çıkan Bir Hayat Üç Dönem, Anılar – Tanıklıklar kitabı üzerine konuştuk.

31 Mar 2023

• Türk Tabipleri Birliği (TTB), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kararıyla depremlerin ardından üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesinin tıp eğitimini ve sağlık hizmetlerinin geleceğini olumsuz etkileyeceğini açıkladı.

15 Şub 2023

Geçen Bülten’de olduğu gibi bu sefer de siyasî gündemin ön sırasında iktidarla muhalefetin gergin ilişkileri yer alıyor. En azından seçimlere kadar da bu durum değişmeyecek gibi. Ama bu konuya geçmeden önce, Türkiye yurttaşları olarak hepimizi ilgilendiren yeni bir gelişmeye temas etmemiz gerekiyor. Kuzey Amerika’da yerleşik iki düşünce kuruluşu (Cato Institute ve Fraser Institute) tarafından hazırlanan son ‘’İnsanî Özgürlük İndeksi’’ 27 Ocak günü açıklandı. Buna göre, Tür...Devamını Oku

30 Oca 2023

TTB Başkanı Prof. Korur-Fincancı’ya hapis cezası

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’ya terör örgütü propagandası yapma suçundan yargılandığı davada 11 Ocak 2013 günü yapılan duruşmada İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesince 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi.

30 Oca 2023

• Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincanc ı , "örgüt propagandası" yaptığı iddiasıyla tutuklu yargılandığı davada 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Fincancı'nın tahliyesine karar verdi. Evrensel Ne olmuştu? TTB Başkanı Fincancı hakkında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kimyasal silah kullandığına yönelik iddiaları yorumlarken yaptığı açıklamalar gerekçe gösterilerek "basın yoluyla terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla 1,5 y...Devamını Oku

13 Oca 2023