Tesco ile ilgili hikayeler

apéroapéro

HİKAYE

Çikolata ambalajlarında plastikten kağıda

İngiltere’de Mars çikolataların ambalajları, deneme yapmak üzere, plastik yerine kağıttan üretildi.

09 Haz 2023

cikolata-ambalajlarinda-plastikten-kagida
• Absolut , piyasaya kağıt şişelerde sürülecek. Üç aylık bir denemenin parçası olarak İngiliz süpermarket zinciri Tesco'da satılacak olan marka, ilk kez küresel bir alkollü içeceğin kağıt bazlı şişelerde satışa sunulacağını belirtti. Neden önemli? Marka, diğer içki fabrikalarına kıyasla ortalama %98 daha az emisyon üreterek 2030 yılına kadar karbon nötr bir ürün ortaya çıkarma yolunda ilerlediklerini söyledi.

03 Haz 2023

apéroapéro

HİKAYE

Süt reklamlarındaki pastoral sahneler gerçeği gizliyor

Birleşik Krallık’taki hayvan hakları kampanyasına göre tüketiciler süt ineklerine dair yanıltılıyor.

05 May 2023

sut-reklamlarindaki-pastoral-sahneler-gercegi-gizliyor
• British shoppers , affected by the cost-of-living crisis, flocked to German-owned discount stores Aldi and Lidl over the Christmas period, switching about £58 million (€66 million) of purchases to Lidl from Tesco and Sainsbury's, according to Lidl GB CEO Ryan McDonnell. Bottom line: The discounters' size guarantees better terms when negotiating supplier deals, while they are also able to take a longer-term view on profit because they are privately owned and do not h...Devamını Oku

23 Şub 2023

• Britain's biggest retailer Tesco agreed to raise hourly pay for about 220,000 store workers by 7%, from April, with workers in inner and outer London getting additional allowances. The increase from £10.30 to £11.02 an hour is the third in ten months and will cost Tesco over £230 million (€260mn).

21 Şub 2023

• Avrupa Komisyonu , Coca-Cola hakkında pazar hâkimiyetini kötüye kullandığı gerekçesiyle ön soruşturma başlattı. Bir adım geriden: Üyeleri arasında Carrefour, Metro, Tesco ve Ikea gibi perakende şirketlerinin yer aldığı EuroCommerce isimli grup, bir süredir çok uluslu büyük şirketlerin rekabeti engelleyen satış uygulamaları hakkında şikâyetlerini dile getiriyordu.

24 May 2021

Görsel: David Humphries Biz evimizde, rahat koltuğumuzda bu yazıyı yazarken dünyanın her köşesinde 10 milyonlarca insan köle olarak çalıştırılıyor . Başına “modern” sözcüğünü getirince “köle” daha sempatik, daha hafif ve önemsiz bir şeye dönüşmüyor. Köle: içinde bulunduğu sömürü durumunu aldatıldığı, taciz ya da tehdit edildiği, şiddet gördüğü ya da zorlandığı için ret ya da terk edemeyen kişi. Yıl 2021, dört bir yanda on milyonlarca köle. Görmezden geldiğimiz bu ge...Devamını Oku

29 Nis 2021

Gıda israfına karşı 10x20x30 girişimi Migros , Coca Cola, Nestlé, Ülker gibi isimlerin de arasında bulunduğu 20 tedarikçi firma, gıda israfının önüne geçilmesi amacıyla dünya çapında yürütülen 10x20x30 isimli girişime katıldı . Projeye Türkiye’den katılan tek perakende şirketi olan Migros, 2030 yılına kadar gıda kayıp ve israf oranını %50 azaltma sözü verdi. • 10x20x30 : Dünya Kaynakları Enstitüsü (World Resources Institute) tarafından başlatılan 10x20x30 girişi...Devamını Oku

10 Mar 2021

• Birleşik Krallık'ın en büyük perakendecisi Tesco , geçtiğimiz 10 gün içinde sipariş taleplerinde yaşanan dramatik artışı karşılayabilmek adına 35 bin ek çalışan istihdam etti.

10 Mar 2021

• Birleşik Krallık merkezli perakende devi Tesco, Güneydoğu Asya'ya veda etti. Şirket, bölge operasyonlarını Tayland merkezli konglomerat Charoen Pokphand'a (CP) 10.6 milyar dolar karşılığında devretti.

10 Mar 2021