aposto-logo
TR
TREN

Çikolata ambalajlarında plastikten kağıda

İngiltere’de Mars çikolataların ambalajları, deneme yapmak üzere, plastik yerine kağıttan üretildi.
Çikolata ambalajlarında plastikten kağıda

apéro

apéro

İştah ve ufuk açan yemek yayını. Her çarşamba ve cumartesi önlüğünü giyer.

Şekerleme üreticisi Mars Incorporated, Pazartesi gününden itibaren 500 Tesco mağazasında mevcut olan barlarla sınırlı bir süre için geri dönüştürülebilir kağıt ambalajları deniyor. Şirket, farklı ambalaj türlerini ve bunların günlük yaşamda nasıl çalıştığını keşfetmek istiyor. Gelecekteki paketleme kılavuzlarında yer alması için geri bildirimden faydalanacağını da sözlerine ekledi.

  • Neden? Mars şekerleme ürünleri için "farklı türde alternatif paketleme çözümleri araştırdığını" belirtti. Mars Wrigley İngiltere'nin Araştırma ve Geliştirme Merkezi, Paketleme Uzmanı Richard Sutherland-Moore şunları söyledi: "Mars bar için asıl zorluk gıda güvenliği, ürün kalitesi ve gıda israfını önleme bütünlüğünü garanti ederken çikolatayı korumak için yeterli seviyede bariyer özelliklerine sahip doğru kağıt ambalaj çözümünü bulmak.” Mars, binlerce ambalaj türünü yeniden tasarlayarak kısa vadede işlenmemiş plastik kullanımını dörtte bir oranında azaltma hedefine ulaşırken aynı zamanda ambalajlarında geri dönüştürülmüş plastik kullanımını artırmak için yüz milyonlarca pound yatırım yaptığını söyledi. Tesco Ambalaj Geliştirme Müdürü Andrew Flood, Mars'ın yeni ambalaj denemesinin şirketin kendi “plastik ve ambalaj kullanmama, yapılamadığı noktada azaltma ve daha fazla yeniden kullanım ve geri dönüşüm stratejisi"yle uyumlu olduğunu söyledi.
  • Arka plan: Mars geleneksel ambalajını biraz daha çevreci bir malzemeyle değiştirmeye çalışan ilk şekerleme firması değil. Geçen sene Quality Street, geleneksel folyo ve plastik ambalajlarını geri dönüştürülebilir kağıtlara çevirme hamlesinde bulunmuştu. Marka sahibi Nestlé tarafından yapılan değişiklik, 1936'daki ürün lansmanından bu yana ilk kez parlak plastik ambalajların sonunu işaret ederek yerel makamların çoğu tarafından 11 şekerlemeden 9’u için hâlihazırda kullanılan ambalaj türünün lehine oldu. Aynı zamanda Nestlé, KitKat ambalaj kağıtlarını %80 oranında geri dönüştürülmüş plastikten elde ettiğini ve bunların Birleşik Krallık'taki süpermarketlerde veya İrlanda'da evlerde geri dönüştürülmesine olanak tanıdığını duyurdu.
Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

apéro

apéro

İştah ve ufuk açan yemek yayını. Her çarşamba ve cumartesi önlüğünü giyer.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

şek

Şekerleme

Mars Incorporated

Tesco

Mars

erleme

Nestlé

şekerleme

Birleşik Krallık

NEREDE YAYIMLANDI?

apéroapéro

BÜLTEN SAYISI

🗞️ apéro gazete #7 Ödüller geçidi: Anadolu mutfağından Türkiye şaraplarına

apéro gazete'de bu hafta: Türkiye gastronomisinde şaraptan restorancılığa uluslararası değerlendirmelerden alınan ödüller, iklim değişikliğinden teknolojiye, kanun teklifinden katkı maddesine dünyadan haberler.

09 Haz 2023

apéro gazete

YAZARLAR

apéro

İştah ve ufuk açan yemek yayını. Her çarşamba ve cumartesi önlüğünü giyer.

İLGİLİ OKUMALAR

;