epilepsi ile ilgili hikayeler

• Bilim insanları, iklim değişikliğinin felç, migren, menenjit, epilepsi, MS, şizofreni, Alzheimer ve Parkinson gibi nörolojik hastalıkların semptomlarını ağırlaştırdığını tespit etti. Yapılan araştırma, hâlihazırda limit sıcaklıkta çalışan beynimizin küresel ısınmadan oldukça olumsuz biçimde etkilendiğini ortaya koydu.

21 May 2024

Fotoğraf: Bloomberg • Yeni bir inceleme, iklim değişikliğinin bazı beyin rahatsızlıklarının semptomlarını daha da kötüleştirdiğini ortaya koydu. Sıcaklık ve nem arttıkça kötüleşebilecek durumlar arasında inme, migren, menenjit, epilepsi, multipl skleroz, şizofreni, alzheimer hastalığı ve parkinson yer alıyor.

18 May 2024

• Dünya Sağlık Örgütü (WHO), dünya nüfusunun neredeyse yarısının Alzheimer ya da epilepsi gibi nörolojik hastalıklara sahip olduğunu belirtti . Nörolojik problemlerin dünya genelinde sağlık sorunlarının açık ara en büyük etkeni olduğu değerlendiriliyor.

22 Mar 2024

DuendeDuende

HİKAYE

🗣️ Hikâyeleriyle şarkılar: Joy Division, She's Lost Control

Ian Curtis'in epilepsi nöbetleri geçiren bir kadından esinle yazdığı She's Lost Control, çalkantılı ve karanlık bir zihnin en saf olduğu anlardan biri.

Koray Soylu

·

28 Nis 2023

hikayeleriyle-sarkilar-joy-division-shes-lost-control

HİKAYE

Epilepsi tedavi edilebiliyor

Medline hekimlerinden Dr. Ferit Şeyhzade, konuyla ilgili bilgilendiriyor ve dikkat edilmesi gerekenleri aktarıyor.

29 Kas 2022

epilepsi-tedavi-edilebiliyor