hikâye ile ilgili hikayeler

Sabahın Üçü, Gianrico Carofiglio | İş Bankası Kültür Yayınları Ne anlatıyor? Anne ile babası o henüz çocukken ayrılan genç Antonio, bir gün sebebi belirsiz krizler yaşamaya başlar; konan teşhise göre epilepsi hastasıdır. Marsilya’da alanında uzman bir doktorun methini duyan aile, soluğu turistlerce tekinsiz bulunan bu eski liman şehrinde alır. Muayeneden sonra durumun geçici olduğunu öğrenirler fakat emin olabilmek için son bir test yapılmalıdır: Antonio normal h...Devamını Oku

14 Haz 2024

Bu hafta Aposto Kitap editörlerinden Alara Demirel ’in okuma önerilerini paylaşıyoruz. Seçki, edebiyat ve kurgunun gücünü kutlamak adına bir kurgu-dışı, iki kurgu kitap önerisi içeriyor. Alara için öne çıkan eserler şunlar olmuş: 📖 Ahmet Sarı , Edebiyatın İyileştirici Gücü , Ketebe Yayınları Yazmanın ve okumanın iyileştirici bir gücü olduğ, edebî dünyada sık sık ifade ediliyor. Hayal kurma ve masal anlatma ya da dinleme eylemlerinin bir terapi e...Devamını Oku

12 Tem 2023

Aposto KitapAposto Kitap

HİKAYE

Aş Kitaplığı dizisinin ilk kitabı yayımlandı

Everest Yayınları, gastronomi, mutfak ve lezzet temalarını edebiyat, tarih, sosyoloji alanları üzerinden irdeleyen eserleri bir araya getiriyor.

07 Haz 2023

as-kitapligi-dizisinin-ilk-kitabi-yayimlandi
Aposto KitapAposto Kitap

HİKAYE

Bu Kimin Cesedi?: “Polisiye edebiyatta Altın Çağ” ve aristokrat bir dedektif

20. yüzyılın sosyo-kültürel değişimleri, aristokrat bir dedektifin popülerliği ve Dorothy L. Sayers’ın kalemi üzerine.

Alara Demirel

·

31 May 2023

bu-kimin-cesedi-polisiye
Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Yeni bir medya ekosistemi

Üretkenliğin ve bilginin çoğaldığı, hakikati ortaya çıkarmak için kaleme alınmış yazıların yazıldığı bir ülkede Aposto’da üretmeye devam edeceğimiz için hiç olmadığı kadar heyecanlıyım.

Sinem Uğurdağ

·

14 May 2023

yeni-bir-medya-ekosistemi
yıkılan kahraman miti ve Succession

Succession, yenilmez kahramana ulaşamayan, onun “erdem”leriyle özdeşleşmeye çalışan, iyi ve kötünün ikili ve hâliyle iki boyutlu dünyasında sıkışıp kalan izleyiciye bir karakterin tüm yönlerini olabildiğince şeffaf bir şekilde göstererek özgürlük alanı açıyor. Karakterleri tüm kırılganlıkları, korkuları ve sırlarıyla izleyebiliyoruz.

Sezen Sayınalp

·

03 May 2023

yikilan-kahraman-miti-ve-succession
Eğer Solarpunk konusunu daha derinlemesine incelememi isterseniz lütfen bana ulaşmaktan çekinmeyin. Solarpunk her şeyden önce hikâye anlatıcılığıyla ilgili, bu temada eski ve yeni birkaç kitaba buradan ulaşabilirsiniz. Eğer Solarpunk'ın tarihî gelişimini ve diyaloğun nasıl bu hâle geldiğini merak ediyorsanız da buradaki kaynağa bir göz atabilirsiniz. Kendinize ve çevrenize iyi bakın.

01 Şub 2023

Caner sizden gelen notları görselleştirmek ile kalmadı, bir hikâye yarattı. Sizce burada ne oluyor? Cevaplarınızı [email protected] 'a bekliyorum.

15 Ara 2022