aposto-logoPazartesi, 5 Haziran 2023
aposto-logo
Pazartesi, Haziran 5, 2023
Aposto Üyelik

Yapay zeka ile yenilenebilir enerjiyi dijitalleştiren Werover, 350 bin dolar yatırım aldı

Yatırım, Simya VC'nin gerçekleştirdiği ikinci yatırım olarak öne çıkıyor

Yapay zekanın gücünden yararlanarak yenilenebilir enerjiyi dijitalleştirmek için çözümler geliştiren yerli girişim Werover, 212 ve Neo Portföy'ün girişim sermayesi yatırım fonu Simya VC'den 5 milyon dolar değerleme üzerinden 350 bin dolar yatırım aldı. Girişim, yeni yatırım ile küresel pazarda büyüme planlarına ek olarak yeni çözümler üretmek ve ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırma hedeflerini destekleyecek.

Nedir: Workup Girişimcilik Programı’nın 11. dönemine seçilen 10 girişimden biri olan Windrover, rüzgâr enerjisi odağında maliyetleri düşürmenin yanında verimliliği artırmayı ve yenilebilir enerjinin sürdürülebilirliğini sağlamayı amaçlayan bir girişim olarak karışımıza çıkıyor. Buna göre, Werover, rüzgar enerjisi için bakım önerileriyle birlikte erken aşama hasar tespiti için sağlık izleme sistemi imkanı sunuyor.

Bununla birlikte: Simya VC yönetici ortağı Selma Bahçıvanoğlu; yenilenebilir enerji, verimlilik ve sürdürülebilirlik için sunduğu çözümlerle Werover'ın işletmelerin ve toplumun geleceği açısından büyük bir potansiyele sahip olduğuna inandıklarını ifade ediyor.

  • Simya VC, ilk yatırımını Nisan ayında yapay zekâ tabanlı içerik üretim platformu Evercopy'e gerçekleştirmiş; yatırımın finansal detaylarına ilişkin herhangi bir bilgi paylaşılmamıştı.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

yenilenebilir enerji

yapay zekâ

Simya V

Simya

Selma Bahçıvanoğlu

Evercopy

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

🪺 Kuluçka başarısı, X Corp'un ilk satın alımı

Yayın & Yazar

Quando

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve bilim haberleri.

;