aposto-logo
TR
TREN

FOX TV ile ilgili hikayeler

• RTÜK ; FOX TV, Star, Show TV, TELE1, Halk TV, KRT ve Flash Haber'e yayın ihlalleri nedeniyle üst sınırdan idari para cezası verdi.

20 Kas 2023

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Disney, Atatürkçüler ve Yeni Atatürkçülük

Disney'in kararı sonucunda yaşananlar; bir taraftan Türk toplumundaki Atatürk duyarlılığının yüksekliğini gösterirken, öteki taraftan da, AK Parti'nin inşa sürecinde fazlasıyla yol kat ettiği yeni Atatürkçülük anlayışını perçinleyen gelişmelere neden oldu.

02 Eyl 2023

RTÜK Has Launched an Investigation Against Six Channels

RTÜK's investigation into opposition channels does not come as a surprise. It has been evident for many years that both the Chairman of the Board and the Board's decisions have been driven by a clear intention to penalize opposition media outlets whenever possible.

Ömer Faruk Şen

·

09 Haz 2023

• Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), seçim dönemindeki yayınları gerekçe göstererek FOX TV, Halk TV, Flash Haber ve TELE1’e ceza kesti. RTÜK, geçtiğimiz hafta kanallar hakkında seçim dönemindeki yayınları nedeniyle inceleme başlatıldığını duyurmuştu.

08 Haz 2023

RTÜK'ün 6 Kanala İnceleme Başlatması Ne İfade Ediyor?

RTÜK’ün muhalif kanallara inceleme başlatması pek şaşırtıcı olmadı. Uzun yıllardır hem Kurul Başkanının hem de Kurul kararları her fırsatta muhalif kanalları cezalandırma saikiyle hareket ettiği sır değildir.

Ömer Faruk Şen

·

05 Haz 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

🔔 İmamoğlu'na siyasi yasak davasında duruşma 14 Aralık’a ertelendi

Hâkim, "Bu sözlerin Süleyman Soylu’ya söylenmediğini iddia eden varsa buraya gelsin" dedi.

11 Kas 2022

• IPS İletişim Vakfı'nın medya sahipliği alanındaki raporu, takipçi paylarına göre ilk 10'daki Sözcü ve Korkusuz hariç sekiz gazetenin iktidara yakın gruplara ait olduğunu gösterdi. Haber ajansları üzerindeki denetimin ve medyanın finansmanında ve dağıtım ağlarında siyasi kontrolün yüksek olduğu ifade edildi. Kaynak: Para Analiz Televizyon, internet ve radyo: Rapora göre en çok izlenen 10 kanaldan FOX TV hariç dokuzu ve en çok ziyaret edilen ilk 10 haber sites...Devamını Oku

14 Ara 2021

• RTÜK; aralarında FOX TV, Tele 1, HaberTürk ve Halk TV'nin de bulunduğu çeşitli kanallara ceza verdi. Kurulun açıklamasında “Türkiye 6 gündür kabusu yaşıyor” ve “Türkiye 1 haftadır yanıyor” gibi kuşak bantların yer aldığı haberlerin gazetecilik etiğinden uzak olduğuna işaret edildi. RTÜK üyesi İlhan Taşcı, toplantının bir kısmına katıldığını fakat kanalların programlarına yönelik dosyalarının görüşülmesinden önce toplantıdan çıkarıldığını belirtti. Bir adım ger...Devamını Oku

12 Ağu 2021