aposto-logo
TR
TREN

Disney Plus ile ilgili hikayeler

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Disney, Atatürkçüler ve Yeni Atatürkçülük

Disney'in kararı sonucunda yaşananlar; bir taraftan Türk toplumundaki Atatürk duyarlılığının yüksekliğini gösterirken, öteki taraftan da, AK Parti'nin inşa sürecinde fazlasıyla yol kat ettiği yeni Atatürkçülük anlayışını perçinleyen gelişmelere neden oldu.

02 Eyl 2023

• Disney warned France that its biggest movies may go straight to streaming in 2023 unless what the company calls the country’s “anti-consumer” distribution rules are changed. Disney’s next Marvel blockbuster, Black Panther: Wakanda Forever, will be released in French cinemas next month, with future movie releases being decided on a “film-by-film basis.” Walt Disney Studios The background: Under the current regime, the decision to opt for a cinema release wil...Devamını Oku

18 Eki 2022

💰 Apple, Amazon, Disney Plus, HBO Max ve Netflix'in 2023 yılında yeni içeriklere 23 milyar dolar harcayacağı tahmin ediliyor . 📥 İngilizce yayınlara haber ve yazı teklifi göndermek istiyorsanız, 60'dan fazla yayın için ihtiyacınız olan bilgilere buradan erişebilirsiniz . 🇬🇧 Dört aşı karşıtı, BBC muhabiri Nick Watt'ı tehditten dolayı ceza aldı . 🕵️‍♂️ Dört yıldır süren ve Facebook'un kullanıcı verilerini Cambridge Analytica gibi şirketlerle paylaşmasının hak ihlali...Devamını Oku

04 Eyl 2022

• Netflix , 2022 senesinin ikinci çeyreğinde dünya genelinde 970.000'in üzerinde abone kaybetti. Yılın ilk çeyreğinde ise 200.000'in üzerinde abone kaybetmişti. Kaynak: Netflix Show Business Yorumu: Yapılan açıklamalara göre Netflix, bu abone kaybının şifre paylaşımlarından dolayı olduğunu düşünüyor ve bu nedenle yakın bir zamanda şifre paylaşımları için ekstra bir ücretlendirme getireceğini açıkladı. Yanlış teşhis. 2019 senesinde Martin Scorsese ve Noah B...Devamını Oku

20 Tem 2022

378. Bölümün Transkripti

Podcast bölümümüzdeki haberlerin ayrıntıları

15 Haz 2022

Disney Plus , Türkiye ’de yayın hayatına başladı. Adobe , Photoshop 'un web versiyonunun ücretsiz sürümünü test ediyor. Internet Explorer kapatıldı. Coinbase , ekibini yüzde 18 oranında küçültüyor.

15 Haz 2022

• Variety'nin haberine göre, Netflix'in Türkiye'de 3,5 milyon abonesi bulunuyor. Netflix'in bu yıl Türkiye'de 4 milyon aboneyi geçebileceği öngörülüyor. Perspektif: HBO Max ve Disney Plus'ın Türkiye'de yakın zaman içinde yayına girecek olması ve Amazon Prime Video'nun 2023 yılında ülkede orijinal yapımlarını piyasaya sunacak olmasının rekabeti artıracağı öngörülüyor.

04 Nis 2022

• Disney Plus , bu yaz Türkiye’de yayın yapmaya başlayacağını duyurdu. RTÜK, aralık ayında çevrim içi video içerik sağlayıcısına 10 yıllık yayın yapma lisansı vermişti.

27 Oca 2022

Disney Plus Türkiye 'ye geleceğini duyurdu. Yerli oyun girişimi Fomo Games , 675 milyon TL değerleme üzerinden 67.5 milyon TL yatırım aldı. Samsung , Galaxy S22 serisinin tanıtılacağı Unpacked etkinliğini duyurdu. YouTube , içerik üreticilerinin para kazanmasını sağlayacak NFT özellikleri üzerinde çalışıyor.

27 Oca 2022