aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Factory ile ilgili hikayeler

I Thought I Heard You Speak: Women At Factory Records. | Yazar : Audrey Golden Ne hakkında? 1978'de Tony Wilson öncülüğünde kurulan; kataloğunda Joy Division'dan New Order'a, Happy Mondays'ten The Durutti Column'a birçok ikonik grubun ve müzisyenin olduğu Factory Records 'un kadın kahramanları spot ışığı altında. Factory'nin 30 yıllık plak şirketi macerasında gölgelerde kalan kadınlarının sahne önü ve arkasındaki emeği; Gina Birch'ten (The Raincoats)...Devamını Oku

Koray Soylu

·

11 Haz 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Akıntıya karşı yüzen 11 ses, kendine ait 11 alan

Fanzin sayfalarından plak dükkânlarına, üniversite yurtlarından konser mekânlarına uzanan yolculuklar.

Artemis Günebakanlı

·

24 Ağu 2021

👫 Seda Karatabanoğlu , üçüncü dönem için başvuruları kabul etmeye başlayan Factory programını Selin Yıldız ile konuştu .

23 May 2021

DESTEKLİYORUZ Factory 2021 Bootcamp: Teyit’in bilgi ve medya ekosisteminin sorunlarına çözüm geliştiren ekipleri desteklemek ve bir araya getirmek için geliştirdiği kuluçka ve topluluk programı Factory’nin 2021 Bootcamp başvuruları açıldı. Kuluçka ön fazı olarak tasarlanan Bootcamp’te ekipler iki hafta sonu boyunca mentorlar ve kolaylaştırıcılar eşliğinde misyon, vizyon, değer önermesi, iş modeli, varsayım doğrulama çalışmaları yapacak ve sunum eğitimine katılacak. Ay...Devamını Oku

28 Nis 2021

DuendeDuende

HİKAYE

Rough Trade Records: 1976’dan beri harika müziğin adresi

Geoff Travis’in birkaç yüz plaktan oluşan koleksiyonuyla yola çıkışının 44'üncü yılında, mottosunda iddia ettiği gibi harika müzikler sunmaya devam ediyor.

DuendeDuende

HİKAYE

Factory Records: Para kazanmadı, tarih yazdı

Kısa bir özet: Kanla yazılan sözleşmeler, efsane albümler, zarar eden albümler, tarih yazan ve yok olan bir şirket

DuendeDuende

HİKAYE

“Seslerin uzay boşluğuna asılı kalmak üzere öylece uçup gitmediğini hissettirin.”

Müziğe duyulan tutku; mevcut sistemlerin yetersiz kaldığı yerde, yeni müziğe gelişebileceği bir alan yaratma inisiyatifi.