aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Müzik ile ilgili hikayeler

DuendeDuende

HİKAYE

Yap ama hobi olarak yapma: Müzisyen olmanın maliyeti

Taylor Swift'in tek bir turneden 1 milyar dolar kazandığı bir endüstride, bazı müzisyenler daha enstrüman satın alma aşamasında eleniyor. Dünyada ve Türkiye'de müzisyenler, geçimlerini sağlayacak kaynakların yanında psikolojik desteğe de ihtiyaç duyuyor.

Eda Solmaz

·

06 May 2024

🎶 Sheer Mag grubu, yeni albümlerine Playing Favorites ismini vereceklerini açıkladı. Ne zaman?: Grubun yeni albümü, The White Stripes’la tanınan Jack White’ın sahibi olduğu Third Man Records etiketiyle 1 Mart’ta piyasaya çıkacak. Bu arada: Grup, albümlerinden ilk yeni parça olan All Lined Up ’ı yakın zamanda paylaşmış ve Third Man’le anlaştıklarını duyurmuştu.

12 Kas 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Ruhani ve içe dönük: Ghostly Kisses

28 Ekim’de Maximum Uniq Box’ta İstanbul’daki sevenleriyle buluşacak Ghostly Kisses ile duygusal ifade alanları, sade anlatımın gücü ve hikâye anlatıcığının çeşitliliği üzerine bir söyleşi.

Eda Solmaz

·

23 Eki 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Ruhun hassasiyetleri arasında bir şef: Başak Doğan

Seslerin izini takip eden ve müziğin büyüleyici gücüne inanan Başak Doğan’la şeflik yolculuğu ve akapella üzerine bir söyleşi.

21 Ağu 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Kusursuz eşleşme: Müzisyenler ve görsel sanatçılar

Harry Styles ve David Hockney ile Thom Yorke ve Stanley Donwood’un görsel sanatlar üzerine olan yaratıcı işbirliklerine derinlemesine bir bakış.

Eda Solmaz

·

14 Ağu 2023

MIX Festival by %100 Müzik | Kaynak: Zorlu PSM • MIX Festival by %100 Müzik , 3-4 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek yedinci edisyonunun müzikal programından ilk isimleri açıkladı. İki güne yayılacak ve Zorlu PSM sahnelerine yerleşecek festivalde Warhaus, Kid Francescoli, Weval gibi isimlerin yanı sıra Los Bitchos, Benny Sings, Jayda G, Two Another, Cosmic Crooner gibi farklı müzik türlerinin yükselen ve kıdemli temsilcileri de performans sergileyecek. MI...Devamını Oku

06 Ağu 2023

DuendeDuende

HİKAYE

📣 MIX Festival by %100 Müzik’in bu yılki programı açıklandı

3-4 Kasım tarihlerinde yedinci kez Zorlu PSM’de düzenlenecek MIX Festival by %100 Müzik’in programında kimler var?

01 Ağu 2023

Kaynak: Sound of Europe Turkey 2. İkinci edisyonuyla bizimle: Sound of Europe Nedir? Müzik festivali. Avrupa Birliği Ulusal Kültür Enstitüleri’nin (EUNIC) üye ülkelerde gerçekleştirilecek kültürel projeleri desteklemek adına oluşturduğu “EUNIC Cluster Fund 2022” katkılarıyla düzenlenen bir müzik festivali. Sound of Europe Festivali, üç farklı şehirde üç günden oluşan programıyla konser, etkinlik, atölye ve ustalık sınıflarına ev sahipliği yapıyor. Fest...Devamını Oku

01 Ağu 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Müzik yasağı sona erdi

En son İçişleri Bakanlığı’nın 10 Mayıs 2022 tarihinde 01.00’e kadar uzattığı müzik yasağı tüm Türkiye’de kaldırıldı.

25 Haz 2023

🎤 Başvuru şansı devam ediyor: 22. Roxy Müzik Günleri “Duygular dile gelmek için müziğe ihtiyaç duyar. Tam da şimdi yola devam vakti” diyen Roxy %100 Müzik Günleri , bu yıl 22. kez gerçekleşmek üzere başvuruları almaya devam ediyor. Özgün bestelerine güveniyor ve yola çıkmaya hazırsan 30 Nisan’a kadar buradan yarışmaya katılabilirsin. Sahne performansları 23-25 Mayıs’ta, ödül töreni ise 26 Mayıs’ta gerçekleşecek. Nedir? 1996 yılından bu yana 2860 müzik grubu, ...Devamını Oku

26 Mar 2023