Gary Lineker ile ilgili hikayeler

Kaynak: Daily Wire ✒️ J.K. Rowling , yeni bir deneme kitabında, trans hakları konusundaki "tartışmalı" görüşlerini gizli tutması için yakın arkadaşları ve ailesinden baskı gördüğünü açıkladı. Kitap hakkında: The Women Who Wouldn’t Wheesht başlıklı kitap, "toplumsal cinsiyet eleştirmeni" yazarların katkılarıyla yazıldı ve Rowling’in kamuoyuna yaptığı açıklamalar nedeniyle karşılaştığı yoğun eleştiriler ve kişisel çatışmalar üzerine düşüncelerini de içeriyor.

02 Haz 2024

BBC ve Yeni Bir Sosyal Medya Krizi Çok da uzun sürmeyen bir aranın ardından bir kez daha bir medya kurumunun çalışanlarından birisinin Twitter kullanımı sebebiyle gündem olmasına tanık oluyoruz. Bu sefer olayın merkezinde BBC var. Eski futbolcu ve BBC için sunuculuk ve yorumculuk yapan Gary Lineker'in hükümetin göçmen politikasına dair eleştirilerini Twitter'da paylaşmasıyla BBC'nin kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle işten çıkarılması büyük bir krize neden oldu . Bir...Devamını Oku

19 Mar 2023

Genellikle saha içerisindeki durumları belli kalıpların dışına taşacak şekilde yorumlamasıyla gündemde yer tutan Gary Lineker, bu kez medyayı çalkalamak için futbola ihtiyaç duymadı. The Guardian yazarı Archie Bland, BBC-Lineker krizine kendi yorumlarını katıyor.

18 Mar 2023

Görsel: GOAL Arsenal'ın 15 yaşındaki genç yeteneği Ethan Nwaneri, Brentford maçında dakika bularak Premier League'de forma giyen en genç oyuncu oldu. Henüz okul çağında olan Nwaneri, sezona U-18 takımıyla başlamış ve dikkatleri üzerine çekmişti. Birçok insanın dilinin ucuna gelen cümleyi Gary Lineker tweetledi, "Neyse ki maç saati erken böylece maç bittiğinde ödevlerini yapabilecek."

20 Eyl 2022

This Is EnglandThis Is England

HİKAYE

Talking Points: 5. Hafta

Yeni sezonun ilk hafta içi fikstüründe tempo artarak devam etti.

Umut Öztürk

·

03 Eyl 2022

talking-points-5-hafta-1
This Is EnglandThis Is England

HİKAYE

Optimist

Sky Sports muhabiri Nick Wright, Çağlar Söyüncü ile Leicester’daki zorlu başlangıcının ardından ligin nasıl en iyi savunmacılarından birine evrildiğini tartıştı.

Umut Öztürk

·

30 Nis 2021

optimist
Bu sezon Chelsea’de performansıyla göz dolduran Mason Mount, Roy Keane ve Gary Lineker’ın övgülerini topladı . Genç İngiliz oyuncu hakkında Roy Keane, şu ifadeleri kullandı: “O olağanüstü bir futbolcu, bunu oynadığı her hafta kanıtladı. Onun hakkında soru işaretleri vardı, insanlar onu eleştirmek konusunda aceleciydi ama onu ne kadar översem öveyim yeterli olmayacaktır. Çok iyi bir profesyonel gibi görünüyor, dürüst bir profesyonelliğe sahip. Oyuna etki etmesini biliyor ve ...Devamını Oku

26 Mar 2021