Jack Dorsey ile ilgili hikayeler

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Ödeme sistemleri özelinde tahvil ihraçları nasıl şekilleniyor?

2024'te küresel tahvil ihraçları, artan faiz oranlarına rağmen önemli bir hareketlilik gösterdi. Bu dönemde özellikle fintech şirketleri, büyüme stratejilerini finanse etmek ve operasyonel sermaye ihtiyaçlarını karşılamak için tahvil ihraçlarına yöneldi. Bu kapsamda bu yıl, toplamda yaklaşık 60 milyar dolar değerinde tahvil ihracı gerçekleştirildi.

Eren Kuru

·

21 Haz 2024

odeme-sistemleri-ozelinde-tahvil-ihraclari-nasil-sekilleniyor
• Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'in Twitter rakibi merkeziyetsiz sosyal medya platformu Bluesky , moderasyon ekibini ve altyapısını güçlendirmesinin ardından herkesin erişimine açıldığını duyurdu . Şirket daha önce davetiyeyle kullanıcı alımı yapıyordu.

08 Şub 2024

• Twitter'ın kurucusu ve eski CEO'su Jack Dorsey'in merkeziyetsiz sosyal medya uygulaması BlueSky , Mart ayında App Store'da yayımlandı. BlueSky'ın Android sürümü ise Nisan ayında kullanıma sunuldu.

29 Ara 2023

• Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'in Twitter rakibi sosyal medya platformu Bluesky Social , 1 milyon kullanıcıya ulaştı. Şubat ayında iOS, Nisan ayında ise Android için yayınlanan platforma kayıtlar hâlâ davetiye ile gerçekleşiyor.

14 Eyl 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Twitter (X), insan hakları ihlallerinde Suudi Arabistan’a yardımcı mı oluyor?

Twitter, kendisi X olmadan çok önce, muhaliflerinin ‘ex’ olması için büyük yatırımcısı olan Suudi hükümetine birçok kereler yardım etmiş olabilir.

09 Eyl 2023

twitter-suudi-insan-haklari-ihlal
•Twitter'ın kurucusu ve eski CEO'su Jack Dorsey’in Twitter rakibi merkeziyetsiz sosyal medya platformu Bluesky Social , Twitter kullanıcılarının bir gün içinde g görüntüleyebilecekleri tweet sayısına kısıtlama getirilmesinin ardından "rekor düzeyde yüksek trafik" kaydetti. Yoğunluk kaynaklı olarak düşük performans nedeniyle yeni kayıtları geçici olarak durduran Bluesky, 24 saat içinde kapılarını yeniden yeni kullanıcılara açtı. Mashable Bununla birlikte: Twitt...Devamını Oku

10 Tem 2023

• Twitter'ın eski CEO'su Jack Dorsey'in kurucusu olduğu merkeziyetsiz sosyal platform Bluesky Social , Threads'in kullanıma sunulmasından birkaç saat önce 8 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Bluesky, aynı zamanda alan adı kayıt şirketi Namecheap ortaklığı ile ücretli bir özel alan adı hizmeti sunacağını da duyurdu.

07 Tem 2023

• T witter'ın eski CEO'su ve kurucusu Jack Dorsey; Türkiye, Hindistan ve Nijerya'nın, talep ettikleri kısıtlama emirlerine uyulmaması durumunda Twitter'ı engelleme tehdidinde bulunduğunu söyledi. Breaking Point'e verdiği demeçte Dorsey, "Türkiye'den çok fazla talep aldık. Türkiye'yle kendi mahkemelerinde savaştık ve genelde kazandık. Ama sürekli bizi kapatmakla tehdit ettiler" ifadelerini kullandı. Bununla birlikte: Elon Musk, Twitter'da takipleşmeyen hesapların ...Devamını Oku

19 Haz 2023

• Twitter'ın eski CEO'su ve kurucusu Jack Dorsey, Türkiye, Hindistan ve Nijerya'daki hesapların ülkeler tarafında talep edilen kısıtlama emirlerine uyulmaması durumunda Twitter'ı ülkelerinde kapatma tehdidinde bulunduğunu söyledi. Breaking Point'e konuşan Dorsey, "Türkiye'den çok fazla talep aldık. Türkiye'yle kendi mahkemelerinde savaştık ve genelde kazandık. Ama sürekli bizi kapatmakla tehdit ettiler" ifadelerini kullandı.

14 Haz 2023

QuandoQuando

HİKAYE

Sosyal medyanın yeni yüzü: Bluesky

“Twitter'ın ilk günlerine benziyor ama daha organik”

İrem Denli

·

04 May 2023

sosyal-medyanin-yeni-yuzu-bluesky