aposto-logo
TR
TREN

LG Energy Solution ile ilgili hikayeler

• Ford, LG Energy Solution ve Koç Holding; Türkiye’de inşa edilmesi planlanan elektrikli araç batarya üretim tesisinin temel atma sürecini ertelemeyi değerlendiriyor. Söz konusu şirketler 2023 Şubat ayında bağlayıcı olmayan bir mutabakat anlaşması imzalamış, tesisin üretime 2026 yılında başlamasını planlamıştı.

10 Kas 2023

• Ford, LG Energy Solution ve Koç Holding; Türkiye’de inşa edilmesi planlanan elektrikli araç batarya üretim tesisinin temel atma sürecini ertelemeyi değerlendiriyor. Bir adım geriden: Söz konusu şirketler 2023 Şubat ayında bağlayıcı olmayan bir mutabakat anlaşması imzalamış, tesisin üretime 2026 yılında başlamasını planlamıştı.

09 Kas 2023

• Koç Holding, batarya hücresi üretimi için Ford Motor Company ve LG Energy Solution ile bağlayıcı olmayan mutabakat anlaşması imzaladı. Ankara’da kurulacak olan ve üretime 2026 yılında başlaması planlanan şirket, Avrupa’nın en büyük batarya hücresi üretim üslerinden biri olacak.

27 Şub 2023

• General Motors (GM) ve LG Energy Solution'ın ABD'de dördüncü bir batarya hücresi tesisi kurma planlarını süresiz olarak rafa kaldırdığı bildirildi. CNBC'nin konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, otomobil üreticisinin tesisi inşa etme planlarına devam etmesi bekleniyor ancak bunun için başka bir ortak arıyor. Arka plan: Wall Street Journal'ın (WSJ) haberine göre, LG Energy yöneticilerinin, diğer otomobil üreticileriyle yapılan çok sayıda anlaşma ve...Devamını Oku

23 Oca 2023

• General Motors (GM) ve LG Energy Solution'ın ABD'de dördüncü bir batarya hücresi tesisi kurma planlarını süresiz olarak rafa kaldırdığı bildirildi.

23 Oca 2023

• Koç Holding'in Ankara'da kuracağı batarya fabrikası için Ford'un SK On ile anlaşmayı feshettiği ve LG Energy Solution ile çalışacağı aktarıldı. Ford'un Güney Kore merkezli SK Innovation’un batarya birimi SK On ile diğer projelerde çalışmaya devam edeceği belirtildi. Ne olmuştu? Geçtiğimiz hafta Ford ve SK On ile yapılan anlaşmanın iptal edildiğine dair çıkan haberlerin ardından SK On, " Mart 2022'deki bağlayıcı olmayan anlaşmadan bu yana Türkiye'de ortaklık fikrin...Devamını Oku

16 Oca 2023

• Honda ve LG Energy Solution’dan 3,5 milyar dolarlık yatırım Honda, 2030 yılına kadar piyasaya sürmeyi planladığı 30 farklı EV modelinin üretimi için iş birliklerini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl yeni elektrikli araç serisinin pil üretimi için LG Energy Solution ile de iş birliği yapacağını duyuran Honda, bugün itibarıyla ortak girişimin resmî olarak kurulduğunu açıkladı. Yeni üretim tesisinin kurulması için 3,5 milyar dolarlık yatırım yapacak olan Hon...Devamını Oku

14 Oca 2023

• Koç Holding'in Ankara'da kuracağı batarya fabrikası için Ford ve Güney Kore merkezli SK On firması ile yapılan anlaşmanın iptal edildiğine dair haberlerin ardından SK On, "Mart 2022'deki bağlayıcı olmayan anlaşmadan bu yana Türkiye'de ortaklık fikrini değerlendiriyoruz ancak henüz değerlendirme tamamlanmadı." açıklamasında bulundu. Koç Holding niyet mektubunun yürürlükte olduğunu duyururken BNN Bloomberg , Ford'un SK On ile anlaşmayı feshettiğini ve LG Energy Solu...Devamını Oku

10 Oca 2023

• Güney Kore merkezli batarya üreticisi LG Energy Solution, Güney Kore'de açacağı batarya fabrikasına 2026'ya kadar 3,1 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını duyurdu.

20 Ara 2022

• General Motors ve LG Energy Solution'ın ABD'de ortak kuracakları lityum iyon batarya hücresi üretim tesisleri için 2,5 milyar dolar değerinde düşük maliyetli kredi alacakları bildirildi.

19 Ara 2022