Ford ile ilgili hikayeler

• ABD merkezli otomobil üreticisi Ford, elektrikli kompakt SUV modeli Capri’yi 10 Temmuz’da piyasaya süreceğini açıkladı. İki farklı motor seçeneğiyle gelecek olan araç, motor seçeneğine göre 0’dan saatte 100 kilometre hıza 5,3 veya 6,4 saniyede ulaşacak. Ford Capri’nin menzili de motor tipine göre 529-570 kilometre arasında değişiklik gösterecek.

12 Haz 2024

• Ford, ABD’de Joe Biden yönetiminin 2032 yılına kadar taşıtlardan kaynaklanan karbon emisyonlarını azaltma hedefini desteklediğini açıkladı. Şirket, yapılacak regülasyonlara uyum sağlamak için gerekli adımları attığının da altını çizdi. Bir adım geriden: ABD’de Çevre Koruma Ajansı, Mart ayında karbon emisyonlarını azaltmaya yönelik yeni bir yönetmeliğin duyurusunu yaptı. Yönetmelik, binek araçlardan kaynaklanan karbon emisyonlarını 2032 yılına kadar 2027 yılındaki...Devamını Oku

22 May 2024

• Ford, elektrikli otomobil şirketi Lucid’in eski baş mali işler yöneticisi Sherry House ’u transfer etti. House, Haziran ayı başında Ford’un finans biriminde başkan yardımcılığı koltuğuna oturacak. Eski Lucid yöneticisi ayrıca, 2025 yılı başlarında ise şirketin baş mali işler yöneticisi olarak görev yapmaya başlayacak.

15 May 2024

Pareto MobilitePareto Mobilite

HİKAYE

Elektriklenen otomotiv sektörünün Çin önlemleri ve Türkiye örneği

Dünya otomotiv sektörü büyük bir hızla elektriklenirken pazarın hem elektrikli otomobil hem de batarya üretimi açısından lideri konumundaki Çin'e karşı her ülke kendi önlemlerini geliştiriyor. Türkiye ise önlem paketinin sertliğiyle diğer ülkelerden ayrılıyor.

Ahmet Çelik

·

09 Nis 2024

elektrikli-otomobil-dunyasinin-yeni-tartismalari
• Ford yeni elektrikli otomobili Ford Explorer’ı yakında Türkiye’de satışa sunacak. Ford Explorer direkt olarak Almanya’da üretilecek, yani araçta ekstra bir Çin vergisi olmayacak. Ek olarak: 602 km’ye kadar menzil sunabilen batarya seçenekleriyle gelecek bilgisi verilen Ford Explorer’da markanın tamamen elektrikli otomobiller için ürettiği ilk platform kullanılacak. Yüzde 10- 80 arasında 26-28 dakika arasında şarj olabilen araçta Explorer ve Premium donanıml...Devamını Oku

02 Nis 2024

Pareto MobilitePareto Mobilite

HİKAYE

Almalı mı, satmalı mı, kiralamalı mı?

Operasyonel araç kiralama sektörünün aktif büyüklüğü 2023 yılı sonu itibarıyla 166 milyar TL olarak kaydedildi. Araç kiralama sektörünün çatı kuruluşu TOKKDER'in "Operasyonel Kiralama Sektör Raporu" üzerine derneğin yönetim kurulu başkanı İnan Ekici ve SIXT Türkiye ve Borlease Otomotiv Genel Müdürü Yiğit Aras'ın değerlendirmeleri.

Ahmet Çelik

·

05 Mar 2024

almali-mi-satmali-mi-kiralamali-mi-97
• Ford , Çinli şirketlerle rekabet edebilmek için yeni bir elektrikli araç stratejisi üzerinde çalıştığını ve pil maliyetlerini azaltmak amacıyla diğer otomobil üreticileriyle işbirliği yapabileceğini açıkladı.

19 Şub 2024

• Ford'un ABD'deki yaklaşık 1,9 milyon "Explorer" model aracını bir donanım sorunu nedeniyle geri çağıracağı bildirildi.

25 Oca 2024

ParetoPareto

HİKAYE

En çok satılan FIAT, en hızlı büyüyen MG

Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği'nin Gladyatör Ödül Töreni 5 Ocak'ta yapıldı. MG, Türkiye’nin en hızlı büyüyen otomotiv markası oldu.

Ahmet Çelik

·

07 Oca 2024

2023te-en-hizli-buyuyen-otomotiv-markasi-mg
ParetoPareto

HİKAYE

UAW'nin sıradaki hedefi 13 yeni otomobil üreticisi

UAW, grevden elde edilen ivmeyi genişletmek için 150 bin çalışanı daha örgütlemeyi planlıyor.

01 Ara 2023

uawnin-siradaki-hedefi-13-yeni-otomobil-ureticisi