aposto-logo
TR
TREN

Ford ile ilgili hikayeler

ParetoPareto

HİKAYE

UAW'nin sıradaki hedefi 13 yeni otomobil üreticisi

UAW, grevden elde edilen ivmeyi genişletmek için 150 bin çalışanı daha örgütlemeyi planlıyor.

01 Ara 2023

• Ford, LG Energy Solution ve Koç Holding; Türkiye’de inşa edilmesi planlanan elektrikli araç batarya üretim tesisinin temel atma sürecini ertelemeyi değerlendiriyor. Söz konusu şirketler 2023 Şubat ayında bağlayıcı olmayan bir mutabakat anlaşması imzalamış, tesisin üretime 2026 yılında başlamasını planlamıştı.

10 Kas 2023

• Ford, LG Energy Solution ve Koç Holding; Türkiye’de inşa edilmesi planlanan elektrikli araç batarya üretim tesisinin temel atma sürecini ertelemeyi değerlendiriyor. Bir adım geriden: Söz konusu şirketler 2023 Şubat ayında bağlayıcı olmayan bir mutabakat anlaşması imzalamış, tesisin üretime 2026 yılında başlamasını planlamıştı.

09 Kas 2023

• Birleşik Otomotiv İşçileri Sendikası (UAW), Ford ve Stellantis'in ardından General Motors (GM) ile geçici anlaşma sağladı. Anlaşma ile Nisan 2028'e kadar taban ücretin %25 oranında artırılması öngörüldü. Böylece: GM işçilerinin son 22 yılda aldığı taban ücret artışlarından daha fazlasını sağlanmış oldu.

01 Kas 2023

ParetoPareto

HİKAYE

Varan bir: Ford, UAW ile geçici anlaştı

Bu gelişmenin Stellantis ve General Motors ile olan anlaşma süreçlerini de hızlandırması bekleniyor.

27 Eki 2023

• United Auto Workers sendikası Çarşamba günü, Detroit'li üç otomobil üreticisine karşı başlattığı grev eylemini Ford Kentucky Kamyon Fabrikasındaki 8 bin 700 üyeyi de kapsayacak şekilde genişletti ve otomobil devini "büyük bir sorumsuzluk" ile suçladı. Neden önemli? Sendika internet üzerinden yaptığı açıklamada, grev dördüncü haftasına yaklaşırken bu sürpriz hamlenin Ford, General Motors ve Stellantis'e karşı eylemlerinde "yeni bir aşamaya" işaret ettiğini belirtt...Devamını Oku

13 Eki 2023

ParetoPareto

HİKAYE

GM ve Stellantis'i zor günler bekliyor

Tüm dünyanın takip ettiği UAW grevinden son gelişmeler

İdil Ertürk

·

25 Eyl 2023

ParetoPareto

HİKAYE

ABD'de son yılların en büyük işçi grevi

Detroit Üçlü otomobil üreticilerini hedef alan United Auto Workers (UAW) grevi üçüncü gününü bitirdi ve çözülmeye yakın görünmüyor.

18 Eyl 2023

QuandoQuando

HİKAYE

Otonom sürüş: Kontrol kimde olmalı?

Tesla, otonom sürüş teknolojisi nedeniyle iki kişinin ölümüne yol açmakla suçlanıyor

İrem Denli

·

02 Eyl 2023