aposto-logo
TR
TREN

Laleper Aytek ile ilgili hikayeler

• Bursa Nilüfer Kent Konseyi bünyesinde Gönüllü Fotoğrafçılık Grubu olarak etkinliklerini sürdüren Vizör grubu üyesi on altı fotoğrafçının, iki yıla yaklaşan süre boyunca fotoğrafçı-akademisyen Laleper Aytek’le birlikte yürüttükleri [yırtık] sergisi; 29 Ekim’e kadar Nazım Hikmet Kültür Evi , Yeraltı Galerisi'nde görülebilir.

07 Eki 2023

Laleper Aytek ve Vizör grubu 1. Kendine ait bir belirsizlik yaratmak için: Yırtık Nedir? Fotoğraf sergisi. 2009 yılından bu yana Bursa Nilüfer Kent Konseyi bünyesinde Gönüllü Fotoğrafçılık Grubu olarak fotoğraf etkinliklerini sürdüren Vizör grubu üyesi on altı fotoğrafçı, iki yıla yaklaşan süre boyunca fotoğrafçı-akademisyen Laleper Aytek’le birlikte yürüttükleri, [yırtık] projesi. Proje, bir yanıyla da Virgina Woolf’un “hiçbir şey sadece tek bir şey değ...Devamını Oku

05 Eki 2023

ROTA: Sirkeci Garı: Merkez. Manzara: Paris'ten getirilen kare kadranlı saatlerin altında bankta kazağını kafasına çekerek uyuyan yorgun İstanbullular. MAHALLELİ: Önce gözüne ilişen sonra yerleşen; yüzüne, yüzlere ve izlere bakan sanatçı Laleper Aytek ile Sirkeci, Hayyam ve fotoğraf üzerine. MÜDAVİM: Bu coğrafyadaki fotoğrafçılar için dünya Hayyam’dı. Peki ya bugün? Nerede birikiyor anlar? Kimlerin deposundan bize ulaşıyor şimdi?

13 Nis 2023