aposto-logo
TR
TREN

Wordle ile ilgili hikayeler

NYT’den Yeni Viral Oyun New York Times’ın Wordle’ı satın alması ve ardından dijital gazetelerin giderek oyunları yeni bir alan görmesiyle başlayan trend hız kesmeden devam ediyor. Daha önce Wordle’ın masa oyunu versiyonunu yayınlayan NYT, şimdi de ondan ilham alan yeni bir popüler oyunla karşımızda. Connections adını verdikleri bu yeni oyunun da mantığı çok basit. Her gün karşınıza çıkan 16 kelimeyi aralarındaki ilişkiye göre dört gruba ayırmaya çalışıyorsunuz. Baz...Devamını Oku

10 Eyl 2023

499. Bölümün Transkripti

Podcast bölümümüzdeki haberlerin ayrıntıları

09 Ara 2022

• Spotify , trend kelime oyunu Wordle'a benzeyen müzik bilgi oyunu Heardle’ı satın aldı. Oyuncuların her kademede süresi artan kesitlerle seçilen şarkıyı bilmeye çalıştığı oyun, şimdilik sadece ABD, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’da oynanabilecek. Spotify'ın ekosistemindeki kullanıcı etkileşimini derinleştirme stratejisiyle uyumlu olan Heardle, ücretsiz olarak oynanabilecek.

16 Tem 2022

• Spotify announced it purchased Heardle , a music trivia game inspired by Wordle’s blockbuster success. Heardle is Spotify’s first game acquisition, and the company hopes it will keep music nerds engaged and act as a music discovery tool.

13 Tem 2022

🎧 Facebook bir hevesle girdiği podcast alanında bir yıl içerisinde beklediğini bulamayınca her şeyi kapatmaya karar verdi . 🦊 2004 yılında bilgisayarlarımıza gelen Firefox, hafta içerisinde 100. sürümünü yayınladı . 📈 NYT'ın abone sayısı 9.1 milyonu aştı . Anlaşılan The Athletic ve Wordle'ı satın almaları işe yaramış. 😮 G/O Media, Quartz'ı 10 milyon dolardan az bir fiyata satın almış . 🤨 Vice Media, satış amacıyla bir finansal danışman tutmuş . Ancak tüm şirket...Devamını Oku

08 May 2022

• The New York Times missed Q1 revenue growth forecasts due to lower demand to place ads close to stories about the war in Ukraine, although the daily's acquisition of Wordle brought in 387,000 new subscribers. By the numbers: Revenue from the daily's digital ads segment rose by 12.6% in Q1, almost halving Q4 ad revenue growth of 23.3%.

05 May 2022

✏️ Play : Forget Wordle and Quordle, you should be playing Octordle.

01 Mar 2022

Bundle , Wordle Türkçe’yi bünyesine dahil etti. NFT satış platformu OpenSea ’de kimlik hırsızlığı yaşandı. NASA üç galaksinin birleştiği bir görsel yayınladı. Google ana sayfası için widget'lı tasarım test ediliyor.

21 Şub 2022

• Temelinde bir bulmaca oyunu olan Wordle, geçtiğimiz haftalarda The New York Times tarafından satın alınmıştı. Şimdi de, haber uygulaması Bundle, Wordle Türkçe’yi bünyesine dahil etti. Bundle, haber okuru ile bulmaca kitlesinin kesiştiği iç görüsüne dayanarak bulmaca ve bilgi yarışmalarına yer vermeyi planlıyor.

20 Şub 2022