bateri ile ilgili hikayeler

• Japonya ve Avrupa Birliği (AB), yeni nesil çip ve bataryalarda kullanılacak gelişmiş materyallerin üretimini beraber yapmak için görüşmelere başlamayı planlıyor . Detaylar: Nisan ayında yayımlanması planlanan görüşme çerçevesi, AB'nin Çin'e nadir metaller ve elektrikli araç bataryaları gibi ana malzemelerdeki bağımlılığını azaltmak üzerine kurulu olacak.

02 Nis 2024

Kaynak: Salon İKSV İKSV Enstrüman Destek Fonu'yla deprem bölgesindeki yüzlerce müzik öğrencisine enstrüman desteği sağlandı İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 6 Şubat depreminin ardından müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman sağlamak amacıyla İKSV Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu’nu oluşturdu. Toplamda 5.600.000 TL değerinde bir fon, vakfın bütçesinden ve çeşitli destekçilerin katkılarıyla sağlandı. İKSV Enstrüman Destek Fonu sayesinde, ihtiyaç s...Devamını Oku

06 Şub 2024

HİKAYE

Müzikten çok daha fazlası

Takipçilerimizin yaklaşık yirmi beş yaş altına tanışın, üzerine ise saygı duruşu gibi gelecek içeriğimizle IAMX'in günümüze kadarki kariyerinin retrospektifi.

26 Şub 2022

muzikten-daha-fazlas
DuendeDuende

HİKAYE

Espri sosuna banılmış post-punk

Yard Act’in müziğinde kurulu, başka bir deyişle dayatılan düzene karşı yapılan ani baskınlar ve rahatsız edici yüzleşmeler var.

04 Şub 2022

espri-sosuna-banilmis-post-punk-25
• Enstrüman çalmanın ne kadar zevkli bir eylem olduğunu bilenler bilir; bir kayboluş, yeniden bulunuş, farkında olmaktır zamanın . E bir o kadar da zordur tabii bu seviyeye gelebilmek. Enstrüman çalmak zorunda kalmadan, sadece sesinizi kullanarak birbirinden ilginç müzikler yapabildiğiniz; piyano, bateri belki gitar hatta keman seslendirebildiğiniz şu ilginç uygulamayı da buraya bırakıyoruz.

01 Tem 2021

DuendeDuende

HİKAYE

Sakinleşme zamanı: Nana Adjoa

İçe dönük duygusallığın, ruhani lirizmin ve Afrika köklerinden gelen hipnotik gitar seslerinin peşinden gitme zamanı

10 Mar 2021

sakinlesme-zamani-nana-adjoa