reggae ile ilgili hikayeler

Kalamış Yaz Festivali’nde bu hafta

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen +1 Sunar: Kalamış Yaz Festivali, üçüncü edisyonuyla 10 Eylül’e kadar Kalamış Atatürk Parkı’nda.

01 Ağu 2023

DuendeDuende

HİKAYE

🗣️ Hikâyeleriyle şarkılar: The Specials, Ghost Town

The Specials'ın hikâyesi 43 yıl öncesine giden klasik şarkısı "Ghost Town", çöküşün ve çatışmanın ortasında bir İngiltere'nin kıyamet ahvalinin ürpertici bir tanığı.

Koray Soylu

·

17 Tem 2023

Janelle Monáe, The Age of Pleasure

Janelle Monáe'nin yeni albümü, reggae'den pop rap ve afrobeat'e genişleyen bir janr havuzundan temellenen ses manzaralarında dansı, partilemeyi ve şehvetli buluşmaları konu ediden "raver" bir müzikal anlatı.

Koray Soylu

·

18 Haz 2023

SoliSoli

HİKAYE

Places from 2022

1 year 11 neighbourhood and 28 locals.

30 Ara 2022

DuendeDuende

HİKAYE

Çağdaş caz cümbüşünde ikinci perde

İdollerinden ve evrene yayılan köklerinden beslenen Ezra Collective, ikinci albümleri Where I’m Meant To Be ile türler arasında baş döndürücü bir karışım yarattı.

Taner Turna

·

18 Kas 2022

DuendeDuende

HİKAYE

Burcu Uçatenik

Burcu'yla tanışma notları: Normal People, Kobo Abe, disko ve Gaspar Noe

18 Şub 2022

2. Hey Ho!: Bir Baba Indie Hip-Hop Edition Vol. 12 Nedir? Parti. Bağımsız müzik oluşumu Bir Baba Indie, dans pistlerini hareketlendiren etkinlik serisinin 12. edisyonunda; 2Pac, Ice Cube, Eminem, Snoop Dogg, Xzibit, Coolio, Cypress Hill, Beastie Boys, RUN-DMC, Cartel, Ceza gibi isimlerin aşina olduğumuz şarkılarıyla hip-hop rüzgârı estirmeye oldukça hazır. Nerede? KadıköySahne Ne zaman? 29 Ekim Neden gitmeli? Geçmişten günümüze hepimizin bildiği hip-hop ...Devamını Oku

24 Eki 2021

Charlie Watts Fotoğraf: George Wilkes Geçtiğimiz günlerde gerçek aşkı caz olan bir rock and roll efsanesi, 80 yaşında aramızdan ayrıldı. Böyle zamanlarda müzisyenin geride bıraktıklarına, başka bir deyişle tüm evrene armağan ettiklerine dönüp bakmak ve kulak vermek, kendi adıma bir uğurlama merasimidir. Dünyanın ihtişamlı rock and roll grubu The Rolling Stones ’un en az rock and roll'a bulaşmış üyesi olan Charlie Watts için de benzer bir uğurlama gerçek...Devamını Oku

Taner Turna

·

28 Ağu 2021

• "Sade" bir haftalık müzik keşif bülteni Legato , son sayısında müzik grubu Sattas ile yaptığı söyleşiyle okuyucusunu reggae müziğin ayrıntılarını keşfetmeye çağırıyor. • terra posta.'nın yeni sayısında akademisyen Fırat Mollaer ile Netflix yapımı Bir Başkadır dizisi ve dizinin değindiği sosyal ve psikolojik eksenler üzerine yapılan röportaj ilgimizi çekti, göz atmanızı tavsiye ederiz.

12 Haz 2021

DuendeDuende

HİKAYE

Çizgiler bulanıklaştığında

Got to Give It Up'tan Blurred Lines'a: Bir hissin telifini almak