fintech ile ilgili hikayeler

• Yerli fintech girişimi Colendi, New York merkezli ve 40'tan fazla pazarda faaliyet gösteren Endeavor’ın Endeavor Outliers programına dahil oldu. Ayrıntılar: Seri B yatırım turunda aldığı 65 milyon dolarlık yatırımla değerlemesi 700 milyon dolara ulaşan şirket , Mart ayında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Turcorn 100 programına seçilmişti. Bir adım sonrası: Colendi, yıl sonuna kadar 150 milyon dolarlık yeni yatırım çekmeyi hedefliyor.

10 Tem 2024

EXANTEEXANTE

HİKAYE

2024'ün ilk yarısında fintechler ne kadar fonlama sağladı?

2024 yılının ilk yarısında küresel fintech fonlaması 52.4 milyar dolar olarak gerçekleşti. Fonlamanın 34.9 milyar doları ABD tarafına, 11 milyar doları EMEA tarafına ve 5.1 milyar doları ise ASPAC tarafına yönlendi. Fonlama kanalları dört farklı şekilde ortaya çıkarken, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi en büyük kısmı girişim sermayesi ve özel sermaye tarafından geldi.

Eren Kuru

·

05 Tem 2024

2024un-ilk-yarisinda-fintechler-ne-kadar-fonlama-sagladi
• İngiltere merkezli fintech devi Revolut , 2023 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin geliri yıl içinde %95 artış göstererek 2022'deki 1,1 milyar dolardan 2023'te 2,2 milyar dolara yükseldi. Ayrıntılar: 428 milyon dolarlık net kârla 545 milyon dolarlık vergi öncesi rekor kâr elde eden Revolut, %19 net kâr marjına ulaşmayı başardı. Görüş: Revolut'un CEO'su Nik Storonsky'ye göre firmanın " olağanüstü mali performansı ", çeşitlendirilmiş iş modeli ve gen...Devamını Oku

03 Tem 2024

• Türkiye'nin yerli fintech girişimleri arasında yer alan Papara , Pakistan merkezli elektronik para kuruluşu SadaPay'in %100 hissesini satın aldı. Satın alımın finansal detayları basınla paylaşılmadı. Perspektif: 2019 yılında kurulan, rekor sürede 1 milyon kullanıcıya ve yıllık 1,5 milyar dolar ödeme hacmine ulaşan SadaPay, dünyanın en hızlı büyüyen elektronik para kuruluşları arasında yer alıyor.

03 Haz 2024

• Türk fintech şirketi Colendi, Seri B turunda 700 milyon dolar değerleme üzerinden 65 milyon dolarlık yatırım aldı. Ayrıntılar: Yatırım turuna, Citigroup’un girişim sermayesi kolu Citi Ventures’ın yanı sıra Migros, Sepil Ventures, Re-Pie Asset Management, Finberg ve Hedef Holding gibi önemli isimler katıldı. Ayrıca: Colendi, Türkiye’de 17 milyon kullanıcıya hizmet veriyor ve bu rakamı 1 milyar kullanıcıya çıkarmayı hedefliyor. Şirket, bu hedefe ulaşmak için Pak...Devamını Oku

29 May 2024

💸 Ne öğreniyoruz? Programlanabilir paranın getirdiği riskleri ve imkanları. Aposto Fintech bülteninde Hüseyin Koyuncuoğlu'nun konuştuğu United Payment CEO'su İlker Sözdinler anlattı. 🍝 Ne pişiriyoruz? Ali Slagle'ın reçetesiyle, bol miktarda ricotta’yla pişen yumuşacık makarna; limon, domates ve ekmek kıtırlarıyla... Tarif apéro'da . 🚗 Ne okuyoruz? Otomotiv sektörünün yapay zekayı nasıl keşfettiğine ve ikinci el değerlemeleri için nasıl kullandığına dair Ahm...Devamını Oku

23 May 2024

• Ad tech ve fintech’i birleştiren bir yerli girişim olan Paybana, online platformlar için ödeme yönetimi yazılımı ve yenilikçi ödül kazanma yöntemi sunuyor .

26 Nis 2024

• Yeni müşterilere ulaşmanın güvenli, basit ve hızlı olmasını isteyen bankalar, finans kuruluşları ve fintech platformları yeni müşteri kazanırken nelere dikkat etmeli? Fintech ekosisteminde tüm paydaşların fraud (dolandırıcılık) riskini en aza indirmek için yapması gerekenler Fintech Nexus'un düzenlediği webinar ile masaya yatırılacak. 2 Mayıs'taki etkinliğe ücretsiz olarak kayı t olabilirsiniz.

24 Nis 2024

• Finans uygulaması Midas'ın global yatırımcılardan aldığı 45 milyon dolarlık Seri A yatırımı, Türkiye'nin en büyük erken aşama fintech yatırımı ve en büyük 2. erken aşama yatırımı olarak kayıtlara geçti.

22 Nis 2024

• Servis bankacılığı (BaaS) ve açık bankacılık alanlarında hizmetler sunan yerli fintech girişimi FinGate.io , Koç Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'ndan (GSYF) 1,2 milyon dolar yatırım aldı .

19 Nis 2024