Adalar'da Caz başlıyor

Bu yıl ilki düzenlenecek festivalde yaza cazla merhaba diyeceğiz.

Together with Literal Radio

Aradığın groove burada: Literal Radio Literal Radio “Sadece bir radyo değil, benzer zihinlerden oluşan bir topluluk” olarak yola çıkan şehrin yeni groove radyosu Literal Radio yayında. Nedir? Daha iyi müzik, daha iyi içerik ve daha iyi kürasyonlara özlem duyanların sesini duyan Literal Radio , kulaklardan kalbe groove dalgası yaymak üzere artık Karnaval.com , Karnaval IOS, Android uygulamaları ve houseofliteral.com üzerinden yayın hayatına başladı. Neler var? Ansızın Stevie Wonder’dan Another Star , KAYTRANA’dan 10% veya Bruno Mars ve Anderson.Paak iş birliklerinden doğarak ruha funky tınılar kazandıran şarkıların kulağına çalınabileceği Literal Radio ’da soul, jazz, funk, R B, modern jazz ve electronica ağırlıklı seçkiler seni karşılıyor. Her yerde olanın değil, iyi müziğin peşinden gitmek için yola koyulanlardansan Literal Radio’da sana ve incelikli müzik zevkine ayrılmış özel bir yer var. Ne zaman olduğu fark etmeksizin aradığın groove ’u her yerde hissedebileceğin; şehrin kalabalığından kaçıp müzikle birbirimize bağlanacağımız Literal Radio ’yu buradan dinleyebilirsin. #LiteralRadio #LongingForBetterMusic

Learn more

Aposto İstanbul

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

 • Nedir? Festival. Prens Adaları’nda caz kokulu bir konser serisi ve söyleşilere, bir de atölyeye davetlisin.
 • Nerede? Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada
 • Ne zaman? 8 - 11 Haziran
 • Neden gitmeli? Yaza cazla merhaba demek için.
 • Not almalı: 8 Haziran Perşembe günü saat 18.25’te Kabataş İskelesi’nden hareket edecek ada vapuruna atlıyor, festivali Sarp Maden Quartet’le açıyoruz. Vapur Büyükada’ya yanaşırken 19.30’da Büyükada Atatürk Meydanı’nda başlayacak Önder Focan Aubergine (Patlıcan) Project konseri bizi karşılıyor. 20.30’da Mercan Dede İstanbul Quartet’i dinliyoruz.

  Ertesi gün yine 18.25’te hareket edecek Kabataş-Adalar Vapur İskelesi Paşabahçe Vapuru’nda Ezgi Aktan’ı dinliyor, Büyükada’ya çoktan geçmişsek Çelik Gülersoy Kültür Merkezi’nde 17.00’de gerçekleşecek Asena Akan ile ‘Kendini Akord Et’ Gençlerle Müzik atölyesine ve 18.00’de Celal Kadri Kınoğlu Quartet konserine katılıyoruz. Günü Büyükada Atatürk Meydanı’nda 19.30’da Gürol Ağırbaş UrbanBeatz Project ve 20.30’da Kerem Görsev Trio Feat Elif Çağlar’la kapatıyoruz.

  Cumartesi Büyükada’ya erken gitmişsek Çelik Gülersoy Kültür Merkezi’nde 17.00’de Selen Gülün ile Caz Müziğinde İz Bırakan Kadınlar söyleşisine katılıyor, 18.00’de Telvin’i dinliyoruz. 18.25’te Kabataş-Adalar vapurunu yakaladıysak Karambola ile müzikli bir yolculuğun ardından Büyükada Atatürk Meydanı’nda 19.30’da Uninvited Cazz Band’i, 20.30’da Kolektif İstanbul’u dinliyoruz. Vapurdan Heybeliada’da inenleri ise Heybeliada Pazar Yeri’nde saatler 19.30’u gösterirken Birsen Tezer karşılıyor. Kınalıada’da olanlar 18.30’da Ozan Musluoğlu Quartet Feat Erdem Özkan, 19.30’da Melis Sökmen ile İskele Meydanı’nı cazın büyüsüyle dolduruyor.

  Festivalin son günü 11 Haziran’da Büyükada’da olanlar Çelik Gülersoy Kültür Merkezi’nde Sibel Köse, Baki Duyarlar ve Cem Aksel ile Farklı Enstrümanlarda Caz Müziğine Yaklaşım söyleşisine davetli. 17.00’de başlayacak söyleşiden 1 saat sonra Sibel Köse Quartet sahne alıyor. O sırada Kabataş’ta vapur bekleyen müzikseverleri vapurda Burcu Karadağ “Ney In Ethno Jazz” karşılıyor. Büyükada Atatürk Meydanı’nda akşam 19.30’da Anıl Şallıel 166 Days, 20.30’da Evren Can Gündüz ve Uzaylılar konserleri bizi bekliyor. Saatler 18.30’u gösterirken Heybeliada Pazar Yeri’nde Olcay Saral “Momentum”, Burgazada Eski İskele Meydanı’nda Ari Barokas, Kınalıada İskele Meydanı’nda Çiğdem Erken & Deniz Çakır & Tuğrul Tülek sahne alıyor. 19.30’da ise Heybeliada Pazar Yeri’nde Jehan Barbur, Burgazada Eski İskele Meydanı’nda Bülent Ortaçgil, Kınalıada İskele Meydanı’nda Sattas cazseverleri selamlıyor.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Aposto İstanbul

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Prens Adaları

caz

Büyükada

Heybeliada

Burgazada

Kınalıada

Sarp Maden Quartet

Önder Focan Aubergine

Mercan Dede

İstanbul Quartet

Ezgi Aktan

Çelik Gülersoy

Asena Akan

Celal Kadri Kınoğlu

Gürol Ağırbaş

banBeatz

Kerem Görsev

Elif Çağlar

Selen Gülün

Kolektif

Birsen Tezer

Ozan Musluoğlu

Erdem Özkan

Melis Sökmen

Çelik Gül

NEREDE YAYIMLANDI?

🎶 Róisín Murphy, Adalar'da Caz

Bu hafta şehrin ajandasında Róisín Murphy, 51. İstanbul Müzik Festivali, Ege Öztokat ile bir söyleşi ve daha nicesi var.

06 Haz 2023

Literal Radio ile birlikte
Süreyya Operası | Fotoğraf: Deniz Sabuncu

YAZARLAR

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

İLGİLİ OKUMALAR

;