aposto-logo
TR
TREN

İki yeni şirket halka arz oldu

Kayseri Şeker payları tavan yaparken, Bien Yapı yakın dönemde halka arzı gerçekleşip ilk günde tavanı göremeyen ilk hisse oldu
İki yeni şirket halka arz oldu

14 Nisan - Inveo Ventures - Pareto
Inveo Ventures ile birlikte

Yeni nesil değer yatırımcısı: Inveo Ventures Geleceğin şirketlerinden birini kurmak ve sermaye yaratmanın yanı sıra bir değer köprüsü inşa etmek istiyorsanız sizi bir yatırımdan daha fazlasını sunan Inveo Ventures ile tanıştırmak isteriz. Nedir? Inveo Yatırım Holding ve Gedik Yatırım grubunun kurduğu girişim sermayesi yatırım ortaklığı şirketi olan Inveo Ventures , girişimcilik ve risk sermayesi hakkındaki bilgi birikimi sayesinde yenilikçi ve ölçeklenebilir teknoloji şirketleriyle değer yaratıyor. Kurucuları ve ekipleri destekleyerek tüm zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için çalışıyor. Neden Inveo Ventures? Girişimlerin Seri A öncesi köprü yatırım turlarına odaklanıyor, teknoloji tabanlı ve yatırım tezine uygun girişimler için ‘sektör agnostik’ bir şekilde değerlendirmelerini gerçekleştiriyor. Gerçekleştirdiği girişim yatırımlarının ‘ortak yönetim merkezi’ olarak hareket eden şirket; portföy girişimleri, grup ve ekosistem arasında adeta bir ‘değer köprüsü’ olarak konumlanıyor. Mevcut portföy iştiraklerine verdiği iş geliştirme, strateji, finans vb. desteklerle grubun değer yaratan yatırımcı olma kültürünü sürdürüyor. Dahası: hiVC yapısının yönetimini de gerçekleştiren Inveo Ventures, hiVC ve 100% hiVC iştiraki hiBoost şapkasıyla değerlendirdiği girişimlerin fikir aşamasından başlayan ‘erken aşama yatırım turlarına’ da katılım sağlıyor. Çok yakında: Inveo Ventures, bu yıl itibarıyla henüz açıklanmayan ancak yakın zamanda açıklanacak yatırım duyurularıyla portföyünü genişletmeyi planlıyor. Inveo Ventures ile yatırımınıza değer katmak için inveoventures.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

Pareto

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi ve cuma e-posta kutunuzda.

Bien Yapı ve Kayseri Şeker, 18 Mayıs açılış itibarıyla Yıldız Pazar'da işlem görmeye başladı. Bien Yapı açılışta %0,37 artarken; Kayseri Şeker payları tavan fiyata yükseldi

Güncelleme: Bien Yapı, yakın dönemde borsada işlem gördüğü ilk gün tavanı hiç göremeyen ilk hisse oldu.

Bien Yapı: 11-12 Mayıs’ta talep toplaması gerçekleşen Bien Yapı halka arzının tamamı sermaye artışı yöntemi ile gerçekleşti. BİEN’in halka açıklık oranı %20, halka arz büyüklüğü ise 3,1 milyar TL oldu.

  • Künye: Şirket; enerji, turizm, sigorta ve yapı malzemeleri sektörlerinde faaliyet gösteren Ercan Şirketler Topluluğu’nun alt kuruluşu olarak görev yapmakta. 

Kayseri Şeker: 10-11-12 Mayıs tarihlerinde talep toplama işlemleri tamamlanan Kayseri Şeker'den, toplamda 1,6 milyon yatırımcıya dağıtım gerçekleştirildi. Kayseri Şeker Fabrikası'nın halka arz büyüklüğü ise, 1,7 milyar TL oldu.

  • Künye: Şirketin ana faaliyet konusu pancardan kristal şeker üretimi olup, gerek kendi bünyesinde gerekse de bağlı ortaklıkları vasıtasıyla hayvancılık, seracılık, akaryakıt ürünleri ticareti ve nakliyecilik, dokuma çuval imalatı, madencilik, lisanslı depoculuk ve enerji üretim faaliyetleri ile iştigal etmekte.
Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Pareto

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi ve cuma e-posta kutunuzda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

halka arz

Bien Yapı

Kayseri Şeker

Şirketler Topluluğu

Kayseri Şeker Fabrikası

er

NEREDE YAYIMLANDI?

ParetoPareto

BÜLTEN SAYISI

💸 Nakit avans sınırlaması, acele satış

TCMB nakit avans ve kredili mevduat hesabı kredilerine yönelik menkul kıymet tesisi sınırlaması getirdi; UBS, Credit Suisse devralımından 17 milyar dolar zarar edebilir

19 May 2023

Inveo Ventures ile birlikte
Fotoğraf: Christian Wiediger Unsplash

YAZARLAR

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi ve cuma e-posta kutunuzda.

İLGİLİ OKUMALAR

;