aposto-logoCumartesi, 10 Haziran 2023
aposto-logo
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Aposto Üyelik

İki yeni şirket halka arz oldu

Kayseri Şeker payları tavan yaparken, Bien Yapı yakın dönemde halka arzı gerçekleşip ilk günde tavanı göremeyen ilk hisse oldu

Bien Yapı ve Kayseri Şeker, 18 Mayıs açılış itibarıyla Yıldız Pazar'da işlem görmeye başladı. Bien Yapı açılışta %0,37 artarken; Kayseri Şeker payları tavan fiyata yükseldi

Güncelleme: Bien Yapı, yakın dönemde borsada işlem gördüğü ilk gün tavanı hiç göremeyen ilk hisse oldu.

Bien Yapı: 11-12 Mayıs’ta talep toplaması gerçekleşen Bien Yapı halka arzının tamamı sermaye artışı yöntemi ile gerçekleşti. BİEN’in halka açıklık oranı %20, halka arz büyüklüğü ise 3,1 milyar TL oldu.

  • Künye: Şirket; enerji, turizm, sigorta ve yapı malzemeleri sektörlerinde faaliyet gösteren Ercan Şirketler Topluluğu’nun alt kuruluşu olarak görev yapmakta. 

Kayseri Şeker: 10-11-12 Mayıs tarihlerinde talep toplama işlemleri tamamlanan Kayseri Şeker'den, toplamda 1,6 milyon yatırımcıya dağıtım gerçekleştirildi. Kayseri Şeker Fabrikası'nın halka arz büyüklüğü ise, 1,7 milyar TL oldu.

  • Künye: Şirketin ana faaliyet konusu pancardan kristal şeker üretimi olup, gerek kendi bünyesinde gerekse de bağlı ortaklıkları vasıtasıyla hayvancılık, seracılık, akaryakıt ürünleri ticareti ve nakliyecilik, dokuma çuval imalatı, madencilik, lisanslı depoculuk ve enerji üretim faaliyetleri ile iştigal etmekte.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

halka arz

Bien Yapı

Kayseri Şeker

Şirketler Topluluğu

Kayseri Şeker Fabrikası

er

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

💸 Nakit avans sınırlaması, acele satış

Yayın & Yazar

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri.

;