aposto-logo
TR
TREN

İTÜ Çekirdek, dünyanın en iyi kuluçka merkezi seçildi

İTÜ Çekirdek UBI Global endeskinde "Üniversitelere Bağlı Kuluçkalar" kategorisinde başarı elde ederken Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi de dünyanın en iyi 5 kuluçka merkezi arasında yer aldı
İTÜ Çekirdek, dünyanın en iyi kuluçka merkezi seçildi

22 Mayıs - Girard-Perregaux - Duende
Girard-Perregaux ile birlikte

Değişmeyen dayanıklı şıklık: Girard-Perregaux Laureato 42 Girard-Perregaux Laureato 42 Çok az tasarım uzun yıllar boyu gücünü ve cazibesini sürdürebilir. 1975’ten bu yana ikonik duruşunu koruyan Girard-Perregaux ’nun Laureato modeli, zamansız tasarım harikalığıyla ilk günden beri odada ilk göze çarpan detay olmayı başarıyor. Laureato 42: Yarım asırlık geçmişinde tarzından ödün vermeden hep daha iyi özelliklerle bezenen ikonik model ; paslanmaz çelik kasası, klasik lacivert kadranı, dayanıklı harmonik yapısı, ayırt edici ve spor şıklık sunan sekizgen çerçevesiyle çağın ötesinden sesleniyor. 10,68 mm gibi mütevazı bir yüksekliğe sahip olan saat gömlek kollarının altından kolaylıkla kendini gösterirken çelik kordonu rahatlıkla takılacak bir kullanım sunuyor. Ne diyebiliriz ki; moda değişiyor ama Laureato'nun tarzı dayanıklı ve şık olmaya devam ediyor.⁣ Calibre GP01800: Laureato 'nun kalbi Girard-Perregaux ’nun Ar-Ge laboratuvarında tasarlanıp geliştirilen Calibre GP01800 'ün ritmiyle atıyor. Otomatik mekanizmanın ana plakasında dairesel süslemeler ve çeşitli gravürlerin bulunması, 54 saatlik güç kapasitesi ve köprülerin klasik Côtes de Genève ile tasarlanması gibi pek çok rafine ayrıntıyla zenginleştirilmiş olduğunu belirtmemiz şaşırtıcı olmamalı. Kalbinin onun için atacağı ikonik bir model arıyorsan Laureato 42 ’yi bu bağlantıdan inceleyebilirsin.

Daha fazlasını öğren

Quando

Quando

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve bilim haberleri.

Dünya genelindeki kuluçka merkezlerini karşılaştıran İsveç merkezli kurum UBI Global'ın 94 ülkedeki 1895'i aşkın kuluçka ve hızlandırma merkezi verilerinden oluşan endeksine göre, Türkiye'nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI bünyesinde yer alan İTÜ Çekirdek, Üniversitelere Bağlı Kuluçkalar kategorisinde Dünyanın En İyi Kuluçka Merkezi seçildi. Endekste, merkezlere gerçekleştirilen başvuru sayıları, mentor ve eğitmen havuzları, girişimcilere sağlanan hizmetler, başarılı girişimci sayıları, sağlanan istihdam, yatırım ve ciro gibi kriterler değerlendirildi.

Bir adım geriden: İTÜ Çekirdek, geçtiğimiz yıl da Üniversite Kuluçka Merkezlerinin sıralamasında ilk beş arasında yer almıştı.

Geniş açı: Belçika'da düzenlenen törende "hizmetlerinin kapsamı ve etkisi" ve "çıktıların başarısı" açısından dünyanın en iyi kuluçka merkezi olarak seçildiği duyurulan İTÜ Çekirdek, bu başarıya Türkiye'de ulaşan ilk kuluçka merkezi oldu.  

  • İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, elde edilen başarıya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"İTÜ ARI Teknokent’in 20. kuruluş yılında, İTÜ Çekirdek olarak, yarattığımız yerel ve bölgesel değer, yaptığımız tüm iş birlikleri ve çalışmalar sayesinde Türkiye’nin ve İstanbul’un küresel bir “hub” olmasında, girişimcileri ile teknolojiye dayalı milli kalkınma seferberliğinde güçlü ve önemli rol oynuyoruz. Bu bağlamda 360 derece destekle girişimlerini büyütmek, ürün ve hizmetlerinin küresel pazar kanallarını açmak ve hızlı bir şekilde gelişmeleri için gerekli çalışmaları gerçekleştiren İTÜ Çekirdek’in elde ettiği bu başarının arkasında yer alıp emeğini sunan tüm girişimcilerimize, mentorlarımıza, yatırımcı ve kurumsal paydaşlarımıza ve tabi ki, kıymetli ve güçlü ekibimize teşekkürlerimi sunuyorum”

  • İTÜ ARI Teknokent Girişimcilik Programları Direktörü ve İTÜ Çekirdek kurucusu Arzu Eryılmaz ise İTÜ Çekirdek'in başarısından gurur duyduğunu belirterek girişimcilere seslendi. İTÜ Çekirdek’in Ön Kuluçka ve Kuluçka Programlarının yanı sıra yerel ve global hızlandırma programlarıyla da girişimleri desteklediklerini aktaran Eryılmaz, “bir teknoloji girişiminin ihtiyacı olan her şeyi” sağlayan bir kuluçka merkezi olma hedefiyle hız kesmeden çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.
  • İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi Müdürü Yunis İsmayıl'ın açıkladığı verilere göre, son 12 yılda 4 bin 200 girişime destek olan İTÜ Çekirdek, geldiği noktada her yıl 500 girişimi kabul ediyor. Söz konusu 4 bin 200 girişimden 1200'ünün şirket kurduğunu ve faaliyetlerini sürdürdüğünü aktaran İsmayıl, 250'sinin 145 milyon dolardan fazla yatırım aldığını ve 9 bin kişiye istihdam sağladığını kaydediyor. İsmayıl ayrıca, geride bıraktığımız 4 ayda her hafta İTÜ Çekirdek bünyesindeki girişimlerden 1 veya 2 tanesinin yatırım aldığını da sözlerine ekliyor.

Türkiye'den bir başarı daha

UBI Global tarafından, 24 Ocak'ta üniversiteler de dahil kamu ve özel sektör kuluçka merkezleri arasında “Dünyanın En İyi 5 Kuluçka Merkezi” sıralamasına seçildiği açıklanan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) de ödülünü almak için düzenlenen ödül törende yerini aldı. BTM dışında Brezilya merkezli MIDITEC ve NEXUS ile Çin'de bulunan Shanghai Caohejing Hi-tech Park Innovation Center'ın da yer aldığı listede, yılın en iyi kuluçka merkezi ise Kerala Startup Mission seçildi.

 Dahası: BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Dünyanın en iyi 5 kuluçka merkezinden biri olarak seçilmek bizi çok gururlandırdı. BTM olarak 5 yılda yaptığımız çalışmalarla Türk girişimciliğinin küresel yarıştaki onur projesi olmayı başardık. Çizgimizden ve hizmetlerimizden ödün vermeden, girişimcilerimizin merkezi olmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir adım geriden: Girişimciliğin desteklenmesi hedefiyle İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından kurulan BTM, daha önce de IBO Global tarafından "Dünyanın En Gelecek Vaad Eden Merkezi" unvanına layık görülmüştü. 

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Quando

Quando

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve bilim haberleri.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

kuluçka

İsveç

UBI Global

Türkiye

İTÜ ARI

İTÜ Çekirdek

İTÜ ARI Teknokent

İstanbul

ir

NEREDE YAYIMLANDI?

QuandoQuando

BÜLTEN SAYISI

🪺 Kuluçka başarısı, X Corp'un ilk satın alımı

İTÜ Çekirdek ve Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi'nden küresel başarı. Twitter'ın çatı şirketi X Corp'un ilk satın alımı. Türkiye, Avrupa ve ABD'den öne çıkan yatırımlar.

19 May 2023

Girard-Perregaux ile birlikte
inbusiness

YAZARLAR

Quando

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve bilim haberleri.

İLGİLİ OKUMALAR

;