Nutcrusher İstanbul'da

Istanbul Fringe Festival, Nutcrusher’ı İstanbul’da ağırlıyor.

Together with İBB Kültür AŞ

Haziran ayı boyunca Yerebatan Sarnıcı’nda: Derinden Gelen Sesler konserleri Derinden Gelen Sesler konserleri Tarihî Yarımada ’nın gözdesi Yerebatan Sarnıcı , rüyalı atmosferinde müzikle büyüleneceğimiz etkinliklerden Derinden Gelen Sesler konser serisiyle ay boyunca ziyaretçilerini bekliyor. Neler var? Derinden Gelen Sesler | Bach’tan Itrî’ye : 5 ve 19 Haziran Pazartesi günleri 22.00 ’de gerçekleşecek konserlerde Batı ve Doğu medeniyetlerinin temsilcileri olan iki büyük müzik insanının eserleriyle mest olurken müziğin sınır tanımayan manevi gücüne ve farklılıkları birleştiren yegâne diline tanıklık edeceğiz. Derinden Gelen Sesler | Handel’den Tanbûrî Mustafa Çavuş’a : 12 Haziran Pazartesi günü 22.00 ’de kulakları, zihinleri ve gönülleri hem Doğu’ya hem Batı’ya çevireceğiz. Handel’in Barok dönemdeki opera eserlerinden seçilmiş aryalarıyla çalgısal yapıtlarını ve Mustafa Çavuş’un zamanın ötesinden seslenen klasikleşmiş şarkılarını mistik bir ambiyansta deneyimleyeceğiz. Kimler var? Ensemble Orient - Occident İstanbul orkestrasının yürütücülüğünde; Hakan Dedeler (Tanbur), Eyüpcan Açıkpazu (Ney), Nurullah Ejder (Kanun), Ayşenur Ayyıldız Haksoy (Soprano), Gülşah Erol (Viyolonsel), Hande Önder (Piyano) ve Serhan Bali’nin (Anlatıcı, Bariton) performanslarıyla tarihin derinliklerinden gelen sese kulak vereceğiz. İBB Kültür AŞ 'nin gerçekleştirdiği Derinden Gelen Sesler konserleri için biletlere buradan ulaşabilirsin.

Learn more

Aposto İstanbul

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

  • Nedir? Performans. Kadın olma deneyimi, fiziksel sınırlar, cinsellik ve nesneleştirme üzerine sanatsal yaratıcılıktan hareketle farklı deneyimleri paylaşmayı ve kollektif bir güçlenme alanı açmayı hedefleyen enerjik ve çarpıcı bir performans bizi bekliyor.
  • Nerede? Alan Kadıköy
  • Ne zaman? 5 Haziran Pazartesi ve 6 Haziran Salı 20.30
  • Neden gitmeli? Nutcrusher’ın tanıtım videosunu izlemek heyecanımızın tavan yapmasına yetti desek yeridir.
  • Not almalı: Cinsel nesneleştirilme ve güç dinamiklerini inceleyen Nutcrusher, özellikle Kore’deki #meetoo ve #timesup hareketlerinden yola çıkarken farklı kültürel arka planlardan gelen üç kadın sanatçının deneyimlerini dansla buluşturuyor. Koreograf Sung Im-Her; bir kadın, performansçı ve göçmen olarak bu üç kimliğin birbiriyle nasıl kesiştiğiyle ilgileniyor. Bedenlerimizle kurduğumuz ilişkiyi, bedenlerimizin nasıl sergilenip temsil edildiğini ve kültürel bağlamın buna etkilerini sorgulayan performansta dansçılar cinsiyetsiz bir evrene doğru ilerlerken tekno ve repetitif jestlerle yapımın dengesi ve enerjik doğası izleyiciye geçiyor.

    Nutcrusher’ın koreografi ve konsept boyutlarına attığı imzanın yanı sıra dansçılardan biri olan Sung-Im Her’e Hye Jin Lee ve Martha Pasapokoulou eşlik ediyor. Yaratım ekibinde Yen ching Lee ve Martha Pasapokoulou’yu görüyor, ışık tasarımında Petricia Rolan Polo ve ışık uygulamasında Julien Bernard’ın maharetlerini izliyoruz. Dramaturjiden Philip Stanier, müziklerden de Jamie Hamilton sorumlu. Performansın biletleri için seni şöyle alırken bir de hatırlatma yapalım: Istanbul Fringe Festival - British Council işbirliğiyle izleyeceğimiz bu performansın yanı sıra fiziksel bir atölye ve online bir buluşma için de beklemedeyiz.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Aposto İstanbul

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

crusher

Nutcrusher

Hye Jin Lee

Martha Pasapokoulou

Yen ching Lee

Petricia Rolan Polo

Julien Bernard

Philip Stanier

Jamie Hamilton

British Council

NEREDE YAYIMLANDI?

🌱 Tiyatro & Sergi Rehberi #Haziran

Bu ay şehrin ajandasında CI Bloom, Nutcrusher, Salt Galata'nın yeni sergisi Başka Kayda Rastlanmadı ve daha nicesi var.

01 Haz 2023

İBB Kültür AŞ ile birlikte
Taş Kabuk Sessiz, Ateş Alpar, 2021

YAZARLAR

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

İLGİLİ OKUMALAR

;