aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Bardağımda Ne Var?

Ben Caner Çapay. 8 senedir nitelikli kahveyi keşfetmeye, inceliklerini öğrenmeye ve bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum.

apéroapéro

HİKAYE

Soru-cevap: Kahveye dair merak ettikleriniz

Yılın o vakti geldi. Bardağımda ne var? kahveye dair merak edilenleri yanıtlıyor.

apéroapéro

HİKAYE

Nitelikli kahveyi keşfetmek için kaç farklı ekipmana ihtiyacınız var?

Yanıtım epey bir süre “Varolan ve yeni çıkan her ekipmana ihtiyacım var”dı ama şimdi işler değişti. Nitelikli kahveyi keşfetmeye başladığımda ekipman ve çekirdeklerle ilgili yaşadığım doyumsuzluğu nasıl doyurduğumdan bahsedeceğim.

apéroapéro

HİKAYE

Nitelikli kapsül kahve: Ne kadar nitelikli, ne kadar pazarlama ürünü?

3. nesil kahvecilerle hayatımıza giren nitelikli kahve ve modern insanın zamansızlığına alternatif olan kapsül kahve arasında nasıl bir bağlantı var? En sevdiğimiz kavurucuların kapsül kahveleri üzerinden konuşuyoruz.

apéroapéro

HİKAYE

Kahvedeki tat sorunlarını anlama ve düzeltme rehberi

Önümüzde iki adım var: İlkinde çekirdek ve su, kahveyi nasıl oluşturuyor sorusunu yanıtlıyoruz. Ardından elimizdeki kahveyi nasıl iyileştirebileceğimizi madde madde inceliyoruz.

Bardağımda Ne Var?

·

21 Şub 2024

apéroapéro

HİKAYE

Nitelikli kahve satın alma rehberi

Etiyopya, Brezilya, yıkanmış, güneşte kurutulmuş, 1200 metre rakım, tatlı, ekşi, kayısı, çikolata… Nitelikli kahve konusu ne kadar derya deniz olursa olsun mesele damak tadımıza uygun olanı bulmak. İlk adım ise nitelikli kahve nedir sorusuna yanıt vermek ve barista’mızı tanımak.