Alexander De Croo ile ilgili hikayeler

• Belçika Başbakanı Alexander De Croo, Ukrayna'ya tedarik edilmiş olan Belçika üretimi tüfeklerin Rusya'nın batı sınırındaki Belgorod bölgesine saldıran Kremlin karşıtı güçler tarafından kullanıldığına dair haberler üzerine Ukrayna'dan açıklama isteyeceğini söyledi. De Croo, açıklamasında AB yapımı silahların sadece Ukrayna topraklarını savunmak amacıyla kullanabileceğinin altını çizdi.

06 Haz 2023

• Belçika hükümeti , devlet memurlarının iş için kullandığı elektronik cihazlarda TikTok'u kullanmalarını yasakladı. Başbakan Alexander De Croo, TikTok'un sahibi Çin merkezli ByteDance'in Çin hükümeti için veri topladığı iddiaları nedeniyle bu kararın alındığını vurguladı. Öte yandan: Bloomberg'in haberine göre, Birleşik Krallık hükümeti de TikTok uygulamasını devlet içi kullanılan cihazlarda güvenlik endişelerinden dolayı yasaklamaya karar verdi.

13 Mar 2023

• Belçika'da hükümet , devlet memurlarının iş için kullandığı elektronik cihazlarda TikTok'u kullanmalarını yasakladı. Başbakan Alexander De Croo, TikTok'un sahibi Çin merkezli ByteDance'in Çin hükümeti için veri topladığı değerlendirmeleri nedeniyle bu kararın alındığını vurguladı. Öte yandan: Bloomberg'in haberine göre, Birleşik Krallık hükümeti de TikTok uygulamasını devlet içi kullanılan cihazlarda güvenlik endişelerinden dolayı yasaklamaya karar verdi.

13 Mar 2023

• Belgium will cut VAT on electricity from 21% to 6% beginning March 1, Prime Minister Alexander De Croo announced. The energy package will amount to €1.1 billion and lead to an average reduction of €165 for households, according to energy minister Tinne Van der Straeten. A step back: Most EU countries drew up similar measures, including Spain and France capping energy bill increases with Sweden offering compensation to worst-hit households.

02 Şub 2022