KPMG ile ilgili hikayeler

ParetoPareto

HİKAYE

Sürdürülebilirlik yatırımlarından 3-5 yıl içinde 'önemli getiriler' bekleniyor

"2024 KPMG U.S. CEO Outlook Pulse Survey" araştırmasına göre, CEO'ların %55'i sürdürülebilirlik yatırımlarından 3-5 yıl içinde "önemli getiriler" görmeyi beklediklerini söylerken %19'u sonuçlar için 1-3 yıl gibi kısa bir süre, %25'lik bir kesim ise 5-7 yıl gibi daha uzun bir vade öngörüyor.

25 Nis 2024

kpmg-ceolar-surdurulebilirlik-yatirimlarinin-getirileri
• KPMG , bazı çalışanların, zorunlu mesleki sınavlarla ilgili soruların cevaplarını beş yıl boyunca yasa dışı bir şekilde paylaştığının tespit edilmesi üzerine Hollanda’nın düzenleyici kurumu PCAOB tarafından 25 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

12 Nis 2024

QuandoQuando

HİKAYE

İkinci çeyreğin yatırım şampiyonları

Yılın 2. çeyreğinde yapılan yerli yatırımların %86'sını 10 girişim oluşturdu.

İrem Denli

·

02 Kas 2023

ikinci-ceyregin-yatirim-sampiyonlari
• KPMG , artan maliyetleri ve yılın ikinci yarısında ekonomik gerileme beklentisini gerekçe göstererek ABD'deki çalışanlarının %5'ini işten çıkaracağını açıkladı. Şirketin 30 Eylül 2022 tarihli mali yılsonu raporuna göre ülkede 39 binin üzerinde çalışanı bulunuyordu. Bir adım geriden: KPMG, Şubat ayında ABD'deki işgücünün yaklaşık %2'sini işten çıkararak ‘Big Four’ muhasebe ve denetim firmaları arasında ülkede işten çıkarmalara başlayan ilk firma olmuş; KPMG’yi, Ernst &...Devamını Oku

28 Haz 2023

• KPMG , artan maliyetleri ve yılın ikinci yarısında ekonomik gerileme beklentisini gerekçe göstererek ABD'deki çalışanlarının %5'ini işten çıkaracağını açıkladı. Şirketin 30 Eylül 2022 tarihli mali yılsonu raporuna göre ülkede 39 binin üzerinde çalışanı bulunuyordu.

28 Haz 2023

HİKAYE

Küresel fintech yatırımları 2022 yılında 164 milyar dolara ulaştı

Sektör yatırım miktarı açısından şimdiye kadarki en iyi üçüncü yılını, anlaşma sayısı açısından da en iyi ikinci yılını geçirdi.

01 May 2023

kuresel-fintech-yatirimlari-1
• KPMG yakın tarihli bir raporunda , "uzaktan çalışma"nın kalıcı hale geleceği öngörüsüne değiniyor. "Her yerden çalışma" uygulanırken teknolojinin başarılı bir politika sunumu ve dönüşüm sürecini desteklemek için önemli bir anahtar olduğu vurgulanıyor. Aynı zamanda herkese uyan tek bir çalışma yaklaşımı olmadığı; bölge, sektör ve uyum düzenlemelerinin şirket ve çalışan bazında değişiklik göstereceği belirtiliyor. Rapora göre, her halükarda şirketler için bir "yolda öğren...Devamını Oku

27 Şub 2023

• Chinese authorities have urged state-owned firms, with China's Ministry of Finance being among government entities that gave informal guidance, to stop working with the Big Four (PwC, Deloitte, KPMG, and EY) once their contracts expire—in the latest move to curb Western influence and possibly retaliate against data security concerns following a landmark agreement allowing US audit inspections of hundreds of Chinese firms listed in New York.

23 Şub 2023

• UK consumer spending in December lagged inflation, representing a sizable fall in real-term expenditure, surveys showed on Tuesday, despite contributions from Christmas shopping and the World Cup, strengthening forecasts by most analysts that Britain's economy is now in a recession. Zoom in: Barclays said spending on its credit and debit cards rose 4.4% in December compared with a year ago, a long way behind consumer price inflation which stood at 10.7% in November...Devamını Oku

11 Oca 2023

• Denetim, vergi ve danışmanlık şirketi KPMG , Türkiye'de 2022 yılında satın alma ve birleşme işlem hacminin %63 daralarak 5,3 milyar USD seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı. 2021 yılında bu hacmin 14,3 milyar USD olduğu duyurulmuştu.

22 Ara 2022