aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Kanal İstanbul ile ilgili hikayeler

• İBB Başkan adayı Murat Kurum’un “Gündemimizde değil” dediği Kanal İstanbul projesi, 2018’den bu yana Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın faaliyet raporlarında, bakanlığın görev tanımları arasında sayıldı. Detaylar: Cumhuriyet 'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre proje, bakanlığın faaliyet raporlarında ilk olarak 2014 yılında Bakırköy-Beylikdüzü metro projesiyle işlendi. Raporda, metro projesinin ihale dokümanının hazır olmasına karşın ilk yedi kilometresinden son...Devamını Oku

25 Mar 2024

• İBB Başkan adayı Murat Kurum , gazeteci Cüneyt Özdemir'in " Ekrem İmamoğlu size iki soru sormamı istedi. Kanal İstanbul yapılacak mı yapılmayacak mı?" sorusuna "Önceliğimiz Kanal İstanbul değil. AK Parti'nin de benim de Sayın Cumhurbaşkanımızın da gündeminde değil" cevabını verdi. Öte yandan: AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Kanal İstanbul’un İBB'nin değil, ancak bakanlıkların projeleri arasında olduğunu açıkladı.

21 Mar 2024

• CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal , Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 11 Mart’ta imzaladığı Akbelen kararını iptal etmesine ilişkin açıklamalarda bulundu: "Erdoğan, iki gün önce imzaladığı, Milas Akbelen Ormanı bölgesindeki 190 parsellik tarım arazisinin, linyit madeni sahası olarak kullanılmak üzere kamulaştırılması kararını, bugünkü kararıyla kaldırdı. Erdoğan’ın bu geri adımının sebebi 31 Mart seçimleridir. Seçim sonrası tekrar harekete geçecekler. Aynı taktiği Ka...Devamını Oku

15 Mar 2024

• Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu , İBB başkan adayı Murat Kurum'a ilişkin "Bana AK Parti'den kim aday olur diye sorulmuştu, ben de kendi rant hesaplarına karşı 'hayır' diyemeyeceği zayıf bir adayı çıkarabileceğini belirtmiştim. 'Ben ne olursa olsun kazanırım' düşüncesi Erdoğan'ı Kanal İstanbul'da dahil olmak üzere İstanbul'la ilgili kendi talimatlarının dışına hiç çıkmayacak bir adaya yöneltti. Murat Kurum böyle bir aday" açıklamalarında bulundu.

14 Mar 2024

• İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu , Haliç Tersanesi'nde İstanbul Sanat Müzesi'nin açılışında "Bu Kanal İstanbul meselesini, bu milletin uykularını kaçıran o ismiyle bile zihninden söküp atacağız" ifadelerine yer verdi. Bir adım geriden: İmamoğlu, 14 Şubat'taki paylaşımında İstanbulluların itirazları sonucu Kanal İstanbul planının iptal edildiğini duyurmuştu.

04 Mar 2024

• İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbulluların itirazları sonucu Kanal İstanbul planının iptal edildiğini duyurdu . İmamoğlu, X hesabından yaptığı açıklamada “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın hazırladığı, şehrimize milyonlarca yeni nüfus getirecek, doğasını ve su kaynaklarını yok edecek plana yapılan itirazları 11. İdare Mahkemesi haklı buldu” dedi; ancak sürecin devam ettiğini de vurguladı.

15 Şub 2024

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Millet İttifakı'nın ekonomi politikaları II

Ortak Politikalar Mutabakat Metninde 11 alt başlıkta açıklanan ekonomi politikalarının 6 alt başlığını özetledik.

Abdullah Esin

·

27 Nis 2023

Kanal İstanbul: Çok Disiplinli Bilimsel Değerlendirme İBB Yayınları ile söyleşi yapınca bu ayın kitabını da yine İBB Yayınları’ndan önermememek olmazdı :) Bu ayın kitabı İstanbul’da yaşayan, yaşamayan pek çok kişinin son zamanlarda yakından takip ettiği “Çılgın Proje” Kanal İstanbul hakkında. Yaklaşık 12 sene önce gündeme gelen ve pek çok kişinin tepkisini çeken Kanal İstanbul, "aradan geçen uzun süre içinde bu düşünce belli aralıklarla rafa kaldırılmış görünse bile İsta...Devamını Oku

04 Eki 2022

• İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu , Kanal İstanbul projesine ilişkin " Hem İstanbul hem bu havza (Küçükçekmece Gölü), 'Kanal İstanbul' denen ucube mantıkla, projeyle karşı karşıya. Ama umut ediyoruz ki onu da zaten bertaraf edeceğiz." dedi.

12 Eyl 2022

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Günün öne çıkan gelişmeleri

Ukrayna'da ateşkes ve tahliyeler, Kanal İstanbul'da iptal, Miçotakis geliyor

07 Mar 2022