Plak ile ilgili hikayeler

DuendeDuende

HİKAYE

Albüm incelemesi: Justin Timberlake - Everything I Thought It Was

Justin Timberlake'in 6 yıl sonra yaptığı geri dönüş albümü "Everything I Thought It Was"daki 18 parçayı dinlemek sabır istiyor. Albüm gerçek hitlerden ve melodilerden yoksun, müzikal bir vizyonu da yok. Justin Timberlake’in şimdiye kadar yaptığı diğer işler gibi...

Eda Solmaz

·

18 Mar 2024

album-incelemesi-justin-timberlake-everything-i-thought-it-was
DuendeDuende

HİKAYE

Albüm incelemesi: Kanye West & Ty Dolla $ign - VULTURES 1

Kadın düşmanlığı, saldırgan sosyal medya gönderileri, kamuya açık alandaki taşkın davranışları ve Yahudi aleyhtarı söylemleri... Son dönemde her yaptığı bir kırmızı düğmeye basan Kanye West'in Cuma günü yayınlanan VULTURES 1 albümünü bu tepkilerden ayrı tutabilir miyiz?

Eda Solmaz

·

12 Şub 2024

album-incelemesi-kanye-west-ty-dolla-ign-vultures-1
DuendeDuende

HİKAYE

Albüm incelemesi: Büyük Ev Ablukada, Defansif Dizayn

Büyük Ev Ablukada, 2012’deki ilk albümleri Full Faça yayınlanmadan önce asla albüm yapmayacağını, röportaj vermeyeceğini dile getirmişti. Fazla havalı, fazla mesafeli gibiydiler. Ama bir yandan da şarkı sözlerinde dinleyicilerine çok yakındılar. Grup, sözlerinin hiçbirini tutmadı. Albümler yayınladı, turnelere çıkıldı, röportajlar verildi.

Eda Solmaz

·

04 Ara 2023

album-incelemesi-buyuk-ev-ablukada-defansif-dizayn
Fotoğraf: Deniz Sabuncu 3. Dünya Plak Dükkânları Günü’nü kutluyoruz Nedir? Kutlama . Bağımsız plak dükkânlarının el ele verip plak kültürünü yaygınlaştırmak için 2008’den beri kutladığı Record Store Day (Dünya Plak Dükkânları Günü) , konserler ve DJ performanslarıyla taçlandırılacak. Nerede? Kontra Plak Ne zaman? 29 Nisan Cumartesi, 15.00 Neden gitmeli? Subgreen aka Erdem Tunalı (Live), Vincent Baykal Ada, Efza, Taner Öngür & 43.75, Kristal Kit...Devamını Oku

25 Nis 2023

Gramofon Mağazasında Bir Saat

Sizde “Gelinin yüzünde ipek duvaklar” şarkısı var mı?

19 Nis 2022

gramofon-magazasinda-bir-saat
20'lik20'lik

HİKAYE

Dünün en güzel yanı ‘ilkleri’ barındırmasıdır.

Şehrin ışıklarına bakıp hayal kurmak mı? Yoksa yıldızlara mı?

Esra Ece Kuleci

·

25 Kas 2021

dunun-en-guzel-yani-ilkleri-barindirmasidir
DuendeDuende

HİKAYE

Kendi küçük, dinleyicinin kalbindeki yeri büyük: Küçük Plak Dükkanı

“Hep kendi sevdiğim albümleri aldım ve o grupları, müzisyenleri sevenler de sosyal medyanın yardımıyla beni ve dükkanı buldular.”

12 Kas 2021

kucuk-plak-dukkani-1
• İstanbul’un eski plak dükkanlarından Lale Plak yaşasaydı bu ay 66 yaşını görecekti. Olmadı. Ama ruhu İstanbul Life’ta yaşamaya devam ediyor. Lale Plak’ın sahibi Hakan Atala’nın dergi için hazırladığı Spotify çalma listesini burada bulabilirsiniz.

10 Mar 2021