Susam Sokağı ile ilgili hikayeler

• Tiyatro ve seslendirme sanatçısı Köksal Engür, 77 yaşında yaşamını yitirdi. Leyla ile Mecnun dizisinde Ak Sakallı Dede karakterini canlandıran Engür; Robert de Niro, Al Pacino, Dustin Hoffman ve Robin Williams'ın beyaz perdede canlandırdığı karakterler haricinde, Susam Sokağı'ndan Edi ile Büdü'nün ‘Büdü’sü, ‘Red Kit’, ve SüngerBob KareŞort'tan ‘Squitward’ gibi karakterleri de seslendirmişti.

28 Mar 2023

Duende'de Keşif Sineması'nın ikinci sezonu başladı! İlk sayıda Çağıl Bocut'u daha yakından tanıdık. Doktor bir babanın, orta sınıf bir ailenin çocuğu olarak Antakya'da doğmuş Çağıl. Yayını Suriye üzerinden yapılan Susam Sokağı 'nı izleyerek ilk sözcüklerini Arapça konuşmuş, dört yaşından sonra ise İzmir'de büyümüş. Sinemada izlediğini hatırladığı ilk film olan Tim Burton'ın Beetlejuice 'una yanlışlıkla götürüldüğünü düşünüyor: “ O dönem gördüğüm kâbusların hadd...Devamını Oku

26 Eyl 2022

DuendeDuende

HİKAYE

Geçmişten beslenen, travmalarla yüzleşen bir sinema: Çağıl Bocut

"Orta sınıf olmanın kaderi ve üniversite zamanına geldiğimizde ailelerimizden “Bunu yapın ama hobi olarak yapın” cümlesini duymak üzerine."

Emre Eminoğlu

·

14 Eyl 2022

gecmisten-beslenen-travmalarla-yuzlesen-bir-sinema-cagil-bocut

HİKAYE

Bir sosyal deney olarak Susam Sokağı

Sev dünyayı, açılır her kapı. İşte, Susam Sokağı.

01 Ara 2021

bir-sosyal-deney-olarak-susam-sokagi
• Meditasyon uygulaması Headspace bir iş birliğine imza atarak Susam Sokağı'nın YouTube kanalında çocuklarda kaygı bozukluğunu gidermeye yönelik 7 bölümlük "Canavar Meditasyonu"nu sunuyor. Detay: 15 Nisan tarihinden bu yana 6 bölümü sunulan videolardan çocukların rahat uykuya dalmalarını hedefleyen "İyi Geceler" meditasyon videosu bugüne kadar 8 milyondan fazla kez izlendi.

10 Mar 2021

Kuklalar, sanal gerçeklik ve heykeller moda sahnesinde. Yarının modası yüzlerce yıllık kalıpların dışına çıkmayı başarabilecek mi? Farklı olmayı seçenler Yaratıcılığın sınırlarını zorlayan bir moda haftasını geride bıraktı Milano. Şehirde gerçekleşen son moda haftasının ardından Covid-19 vakalarının patlamasıyla ülke kendini bir kaosun içinde bulmuştu. Yakın geçmişe rağmen bildiğinden şaşmayarak -dürüst olalım biraz da kolaya kaçarak- geleneksel defilelerle yola devam e...Devamını Oku

04 Eki 2020