aposto-logo
TR
TREN

Milano ile ilgili hikayeler

• Borsa İstanbul bu yıl Londra, Frankfurt ve Milano gibi büyük borsalardan daha çok halka arz gerçekleştirirdi ve dünyanın halka arz yoluyla en çok yatırım toplanan ilk 10 borsası arasında yer aldı. Detaylar: Financial Times’ın haberine göre , bu yıl Borsa İstanbul’da halka arzlarda otuz şirket hisse satarak toplamda 1,9 milyar dolar topladı. Bu rakam Londra Borsası’nda sadece 967 milyon dolar olurken, Frankfurt Borsası’nda ise 1,1 milyar dolarda kaldı. Ne oldu? ...Devamını Oku

25 Ağu 2023

• Milano’daki Fondazione Prada’nın sinema salonunun adı, Eylül 2023 itibariyle dünya sinemasının öncü yönetmenlerinden Jean-Luc Godard’ın anısına Cinema Godard olarak değiştiriliyor. Bir adım geriden: Godard, halka açık tek kalıcı yerleştirmesi Le Studio d'Orphée ve Accent-sœur ’ü Fondazione Prada için tasarlamıştı. Öte yandan: Sanat merkezinin sinema salonunda Şubat 2023’te başlayan Godard retrospektifi, yıl sonuna dek sürecek.

06 Ağu 2023

• İtalya'nın eski başbakanı Silvio Berlusconi'nin devlet cenazesi, doğduğu yer olan Milano'da binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Geçtiğimiz Pazartesi hayatını kaybeden eski başbakan için ülkede bir günlük yas ilan edilirken, aile yakınları Berlusconi'nin naaşının yakılacağını söyledi.

16 Haz 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

“Bunga bunga” Berlusconi

Eski İtalya Başbakanı Berlusconi, 86 yaşında hayatını kaybetti. Berlusconi'nin siyaset hayatı, uzunluğunun yanı sıra hakkında sık sık çıkan seks skandalları, yolsuzluk iddiaları, davalar ve mafyayla ilişkili olma suçlamalarıyla da hatırlanıyor.

Tanem Zaman

·

13 Haz 2023

Aposto GünsonuAposto Günsonu

HİKAYE

"Bunga bunga" Berlusconi

Eski İtalya Başbakanı Berlusconi, 86 yaşında hayatını kaybetti. Berlusconi'nin siyaset hayatı, uzunluğunun yanı sıra hakkında sık sık çıkan seks skandalları, yolsuzluk iddiaları, davalar ve mafyayla ilişkili olma suçlamalarıyla da hatırlanıyor.

Tanem Zaman

·

12 Haz 2023

HİKAYE

ITMA neden dünyadaki en büyük gösteridir?

İsviçre Tekstil Makineleri Derneği Genel Sekreteri Cornelia Buchwalder ile röportaj.

01 May 2023

HİKAYE

Farklı Seviyeler

Nisan ayının ilk iki Pazar günü koşulan Ronde van Vlaanderen ve Paris-Roubaix'ye bisikletin iki süper yıldızı damga vurdu.

Eren Büyükyavuz

·

25 Nis 2023

Öneri programımız kapsamında iki arkadaşını bültenimize abone yapan herkese bir aylık MUBI üyeliği hediye ediyoruz. Bu bağlantıdan abone olduklarına emin olduktan sonra iki arkadaşınızın da bilgilerini [email protected]'a gönderin ve üyelik kazanın. 06 Nisan: Sarah Polley ’nin 2011 tarihlisi Bu Dans Senin / Take This Waltz , başrollere Michelle Williams, Seth Rogen ve Sarah Silverman ’ın yerleştiği bir imkânsız aşk filmi. 07 Nisan: Gaspar Noé ’nin kusurs...Devamını Oku

06 Nis 2023

SOLİSOLİ

HİKAYE

Nivi Jasa

Nivi ile birlikte.

23 Mar 2023

HİKAYE

Yılın Tasarımcısı: Raphael Navot

Paris merkezli Raphaël Navot'un Yılın Tasarımcısı Ödülü'nün sahibi oldu.

27 Oca 2023