aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Münih ile ilgili hikayeler

• Orhan Pamuk'un yazar, fotoğrafçı, illüstratör, küratör ve müze kurucusu kimlikleriyle ürettiği çalışmalar, 17 Mayıs'ta ilk kez "Şeylerin Tesellisi" isimli sergiyle Münih'teki Lenbachhaus Müzesi'nde sanatseverlerle buluşacak. Ayrıntılar: Sergide Masumiyet Müzesi'nden getirilen 41 eserin yanı sıra yazarın daha önce Staatlichen Kunstsammlungen Dresden ve Lenbachhaus koleksiyonlarından ilham aldığı 26 yeni enstalasyon da bulunuyor.

13 May 2024

• Avrupa Birliği Komisyonu tarafından yaşam kalitesi, maaşlar ve konut kiraları değerlendirilerek 700 bin kişiyle yapılan yeni bir araştırma, İstanbul’un kira sorununda üst sıralarda yer aldığını ortaya koydu. Ayrıntılar: Araştırmaya göre Avrupa’nın kiracı için en pahalı kenti Cenevre oldu. Listede Cenevre’yi İstanbul ve Münih izledi. Bu iki şehirde yaşayan kişilerin yalnızca %10’u, kentlerinde uygun fiyata oturabilecekleri bir daire bulduğunu söyledi. Listeni...Devamını Oku

09 May 2024

• Almanya merkezli havayolu şirketi Lufthansa , bu hafta yapılacak grev nedeniyle 1.000 uçuşun iptal edileceğini öngörüyor. Şirketten yapılan açıklamada, kabin personelinin 2 günlük grevi nedeniyle 12 Mart'ta Frankfurt havalimanında 600, 13 Mart'ta da Münih havalimanlarında 400 uçuşun iptal edilmesinin beklendiği belirtildi. Dahası: Uçuş iptallerinden, Frankfurt'ta 70.000 ve Münih'te 50.000 olmak üzere yaklaşık 120.000 yolcunun etkileneceği tahmin ediliyor.

12 Mar 2024

• Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan'ın Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ev sahipliğinde Berlin'de yaptığı 2 günlük barış anlaşması müzakereleri sona erdi . Bir adım geriden: Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki tansiyon, bu ayın ortalarında, Dağlık Karabağ'ın Bakü'nün kontrolüne geçmesiyle sonuçlanan askerî harekatın ardından yeniden yükselmişti.

01 Mar 2024

• Avusturya , Viyana-Münih arası yolculuk süresini 4 saatten 2,5 saate indirecek yeni demiryolu projesini duyurdu. Hükümet ve ulusal tren işletmecisi ÖBB, 2040'a kadar yıllık 255 milyon kilometrelik seyahat imkanı tanıyacak toplam 67 güzergahın tamamlanacağını bildirdi.

17 Şub 2024

• Almanya'da Birleşik Hizmet İşleri Sendikası, Alman havayolu şirketi Lufthansa'nın yer hizmetlerinde çalışan yaklaşık 25.000 kişiye yönelik zam oranıyla ilgili henüz bir sonuca ulaşılamaması nedeniyle çalışanlara Çarşamba günü greve gitmeleri için çağrıda bulundu. Sendika müzakerecisi Marvin Reschinsky, "Lufthansa eğer aynı grup bünyesindeki diğer çalışanlara getirdiği zammı yer hizmetleri personeline de yapsaydı böyle bir greve gerek kalmayacaktı" açıklamasında bulun...Devamını Oku

06 Şub 2024

• Almanya'ya girişte lüks saatini gümrükte beyan etmeyen Arnold Schwarzenegger , Münih Havaalanı'nda 3 saat bekletildi. Schwarzenegger 26 bin avrosu saatin kendisi için olmak üzere, vergi ve cezalarla birlikte toplam 35 bin avro ödedi. Perde arkası: Terminatör filmlerinin 76 yaşındaki yıldızı, Audemars Piguet tarafından kendisi için özel tasarlanan saati "Schwarzenegger İklim Girişimi" yararına bir müzayedede satmayı planlıyordu.

20 Oca 2024

• Avrupa Komisyonu , Trenitalia ile Deutsche Bahn'ın Münih ile Milano'yu birbirine doğrudan bağlayacak yeni tren hattını duyurdu. Bu arada: Almanya'nın güneyi ile İtalya'nın kuzeyini 2026'da birleştirecek olan hattın yanı sıra bir tren hattının da Münih ile Roma arasında kurulacağı, gelecekte bu hattın iki başkenti birbirine bağlamak üzere Berlin'e kadar uzatılabileceği belirtildi.

13 Oca 2024

• Alman hükümetinin Ekonomi Uzmanları Konseyi Başkanı ve Münih Ludwig-Maximilian Üniversitesi Öğretim Üyesi Monika Schnitzer, Almanya'nın her yıl 400 bin kişilik yeni kalifiye iş gücü açığını kapatabilmek için yılda 1,5 milyon göçmene ihtiyacının olduğunu bildirdi. Dahası: Schnitzer, Süddeutsche Zeitung'a yaptığı açıklamada, “Yabancı profesyonellerden her iş için Almanca bilmelerini talep etmemeliyiz. Bunun yerine yabancılar dairesi çalışanlarının İngilizce bilmesini s...Devamını Oku

04 Tem 2023

• Vodafone önümüzdeki üç yıl içinde 11 bin kişiyi işten çıkarmayı planladığını açıkladı. Şirket, ilk olarak Almanya ve İtalya'da işten çıkarma planını hayata geçireceğini bildirdi. İşten çıkarma duyurusu, şirketin yıllık satışları 45,7 milyar avroya ulaştıktan ve vergi öncesi kârda düşüş açıklandıktan sonra geldi. • Link edIn , Çin'de 716 kişiyi çıkaracağını ve Çin'deki InCareer uygulamasını kapatacağını açıkladı. 15 Mayıs'ta başlayan süreç, 9 Ağustos'a kadar tamamlan...Devamını Oku

19 May 2023