aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

aşılama ile ilgili hikayeler

• Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde temmuz ayında görülen ve beş kişinin ölümüne yol açan Ebola vakaları sonrasında dün, yeni bir vaka görüldüğü bildirildi. Dünya Sağlık Örgütü'nün ülkeye 200 bin aşı temin ettiği ve Beni şehrinde aşılama kampanyası başlatılacağı duyuruldu.

26 Ağu 2022

• Birleşik Krallık , insanların Covid-19'a yakalandıktan sonra vücutlarının doğal bir korunma geliştirip geliştirmediğini anlamak için halkın geneline antikor testi sunmaya karar verdiğini açıkladı. Karardan 18 yaşından büyük her bireyin yararlanabileceği ve testlerin 8 bin kişiye dağıtılacağı belirtildi. Bu kararla, ülkede devam eden aşılama çalışmalarının etki alanının belirlenmesi amaçlanıyor.

23 Ağu 2021

• Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri António Guterres, dünya nüfusunun %70'ini Covid-19'a karşı aşılamak için 11 milyar doz aşıya ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Guterres, "mevcut aşılara direnebilecek ve ulusal aşılama çabalarını baltalayacak başka varyantların ortaya çıkmasını önlemek için aşıların her yere ve herkese mümkün olan en kısa sürede ulaşması gerektiğini" ifade etti.

12 Ağu 2021

HİKAYE

Aşı tartışmaları

Aşı geliştirmede sergilenen hız, aşıların gerek laboratuvar aşamasında, gerek dağıtımındaki etik ihlalleri sorgulatıyor

01 Ağu 2021

7 Temmuz Çarşamba 23.59, Sağlık Bakanlığı verileri • Türkiye'de Covid-19'u daha önce geçirmiş olanlara ikinci doz hakkı tanındı. • İsrail'de günlük 5'e kadar düşen vaka sayılarının 300'e çıkması endişe yaratıyor. Yetkililer Delta varyantının ardından Pfizer/Biontech aşısının etkisinin azalmaya başladığını açıklamıştı. • Singapur'da ise Sinovac aşısı vurulanlar, aşının Delta varyantına karşı etkinliğindeki yetersizliğine atıfla toplam aşılama verilerinden çıkarıl...Devamını Oku

08 Tem 2021

23 Haziran Çarşamba 23.59 - Sağlık Bakanlığı verileri Aşılama programı: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, cuma gününden itibaren 18 yaşından gün almış herkesin aşılama programına dâhil edileceğini açıkladı. Öte yandan: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına pandemi nedeniyle getirilen istifa yasağının 1 Temmuz itibarıyla kaldırılacağını açıkladı .

24 Haz 2021

16 Haziran Çarşamba 23.59 - Sağlık Bakanlığı verileri Aşılama süreci: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 35 yaş ve üzerindeki vatandaşların bugünden itibaren aşılama sürecine dâhil edildiğini açıkladı.

17 Haz 2021