aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

kedi ile ilgili hikayeler

• Güney Kore'de "arabasını çizdikleri için" nefret beslediği gerekçesiyle 10 ayda 76 kediyi katleden kişiye 14 ay hapis cezası verildi. 20'li yaşlardaki kimliği açıklanmayan katilin öldürdüğü bazı sokak kedilerini sahiplendiği, bazılarınıysa internet üzerinden satın aldığı öğrenildi.

27 Nis 2024

• Fransa'nın Nice kentinde 80 metrekarelik dairelerinde 159 kedi ve 7 köpek besleyen çift , hayvanları kötü koşullar altında tutmaktan dolayı hapis cezasına çarptırıldı. Dahası: Hayvanlara uygun şekilde bakılmadığına karar veren hâkim, çiftin hayvan beslemesini kalıcı olarak yasaklarken, hayvan hakları kurumlarına da 150 bin avro ceza ödemesine karar verdi.

06 Nis 2024

• İstanbul Eyüpsultan'daki bir sitede bulunan Tontik adlı kedi, merdiven boşluğunda başına vurularak öldürülmüş şekilde bulundu. Site sakinleri, geçen aylarda Tontik'in annesinin de benzer bir şekilde öldürüldüğünü belirtti. Dahası: Güvenlik kamerası olmadığı için Tontik'in ve annesinin katili ya da katillerinin bulunmasının zor olduğunu belirten mahalleli, "Artık bu cani ile aynı yerde bulunmak istemiyoruz, çocuklarımız ve kendimiz için endişeliyiz" dedi.

04 Nis 2024

• Adalet Bakanı Yılmaz Tunç , İstanbul Başakşehir'de Eros isimli bir kediyi öldüren İbrahim K. ile ilgili davanın yeniden görüleceğini duyurdu. Bir adım öncesi: Eros 'u öldürdüğü anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildikten sonra İbrahim K. ile ilgili dava açılmış, ancak saldırgan 8 Şubat'ta iyi hâl indirimiyle serbest bırakılmıştı.

22 Şub 2024

SPONSORLU 😻 Mavi’den Bir “Miav” Aşk Hikâyesi: Sevgililer Günü’nde Mavi’den kalpleri eriten bir seri; gerçek bir Miav çiftinden “Bir Miav Aşk Hikâyesi” geldi. Mavi’nin kedilerden ilham alan ve ilk günden bu yana hepimizin kalbini kazan MİAV koleksiyonu , bu defa “yılın çifti” olmaya aday sevimli bir ikilinin aşk hikâyesinde yerini alıyor. Yapay zeka ve Mavi dokunuşuyla hayat bulan bu hikâye; kedi ve köpekler için yerleştirilen yüzlerce Miav eviyle sokak hayvanl...Devamını Oku

14 Şub 2024

HİKAYE

Mix and Match Kedi Mobilyaları

Benjamin Hubert'in tasarım ajansı Layer, kediler için hayvan büyüdükçe değişebilen modüler bir mobilya koleksiyonu üzerinde Amerikalı girişim Cat Person ile işbirliği yaptı.

13 Oca 2023

DünyahaliDünyahali

HİKAYE

Sevmeyi Bilmek…

“Harika bir köpeğiniz olduğunda, onsuz bir hayat azalmış demektir.”

18 Kas 2022

DünyahaliDünyahali

HİKAYE

Vego

Kendine yetebilen, üreten ve minimumda tüketen bir şehir modeli yaratmak!

02 Eyl 2022

Klimt'in Kedi Sevgisi

Sembolist resmin en önemli isimlerinden biri olan Klimt mütevazı yaşamı ile biliniyordu.

01 May 2022