aposto-logo
TR
TREN

Haftada 4 gün çalışma denemesi

Haftada 4 gün çalışma denemesi

13 Haziran - Alternatif Bank - Pareto
Alternatif Bank ile birlikte

%21 oranlı bitmeyen hoş geldin faizi VOV Hesap ’ta Bireysel yatırımcıların güvenli yatırım araçları arasında vadeli hesaplar öne çıkıyor. Alternatif Bank 'ın vadesiz hesap özellikleri taşıyan tasarruf hesabı VOV Hesap , avantajlı %21 hoş geldin faizi oranıyla birikimlerini risk almadan kolayca değerlendirmek isteyenler için hiç kuşkusuz aradıkları fırsatı sunuyor. Müşterilerine her koşulda kazandıran VOV Hesap ; Hem yatırım yapmayı hem de birçok bankacılık işlemlerini gerçekleştirmeyi mümkün kılıyor. VOV’lular, hesaplarınının vadesini bozmadan, diledikleri zaman nakit ihtiyaçlarını karşılayabiliyor ve günlük olarak hesaplarında kalan para üzerinden faiz kazanabiliyor. Müşterilerine, “ bitmeyen hoş geldin faizi " ile 90 günlük hoş geldin faizi dönemi sonunda Alternatif Bank’tan kullanacakları ürünler için ek faiz kazandırıyor. VOV’lular, toplam 2 ürünle de hoş geldin faizinden her zaman yararlanabiliyorlar. VOV Banka Kartlarıyla yapılan harcamalarda kullanıcılarına 500 TL'ye kadar nakit iadesi fırsatı sunuyor. Bitmeyen hoş geldin faizi hakkında detaylı bilgi almak için bu bağlantıya uğrayabilir, VOV Hesap ayrıcalıklarıyla tanışmak için burayı ziyaret edebilirsiniz. Bu bağlantı üzerinden VOV Hesap başvuru formunu doldurarak görüntülü görüşmeyle kolayca VOV Hesaplı olabilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

Pareto

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi ve cuma e-posta kutunuzda.

Yonca Altun

“Haftada dört gün çalışmak mümkün mü, sağlıklı mı?” tartışmaları devam ederken birçok çalışanın rüyası olan bu çalışma biçimi, Birleşik Krallık'ta pilot uygulama olarak geçtiğimiz günlerde başladı. Pazarlama, sağlık, finans, perakende, konaklama gibi birçok farklı sektörde hizmet veren 70 küçük ölçekli ve büyük ölçekli şirketten 3 bin 300’ün üzerinde çalışanın dahil olduğu program, önümüzdeki 6 ay boyunca devam edecek. Katılımcılar, haftada bir gün daha az çalışırken aldıkları ücrette değişiklik yapılmayacak.

Neden önemli? 4 Day Week Global, 4 Day Week UK Campaign ve Autonomy kuruluşları tarafından düzenlenen uygulamanın çıktıları, 2023 yılında Cambridge Üniversitesi, Oxford Üniversitesi ve Boston College'daki araştırmacılar tarafından değerlendirmeye alınacak. Araştırmacılar, program sonunda çalışanların üretkenlik ve yaşam kalitesinin yanı sıra uygulamanın çevreye ve cinsiyet eşitliğine olan etkisini ölçecek.

Bir adım geriden: 2015 ila 2019 yılları arasında İzlanda, 2 bin 500’den fazla kişinin katılımıyla benzer bir pilot uygulama yürütmüştü. European Association for Local Democracy ve Autonomy tarafından yürütülen uygulamada; çalışanların tükenmişlik hissinin azaldığı, üretkenlikte olumsuz bir değişimin görülmediği ve hizmetlerde aksamaların yaşanmadığı başlıca önemli bulgular arasında yer aldı. 

Geniş perspektif: Bu yıl; İrlanda, Avustralya, ABD ve Kanada’daki şirketler de benzer uygulamaları denemeye başlıyor. Özel sektörde gerçekleşen bu çabaların yanı sıra İskoçya ve İspanya hükümetleri de haftada 4 gün çalışma uygulamaları konusunda yeşil ışık yakıyor.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Pareto

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi ve cuma e-posta kutunuzda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Birleşik Krallık

4 Day Week Global

4 Day Week UK

Cambridge Üniversitesi

Oxford Üniversitesi

İzlanda

Geniş perspektif

Kanada

İspanya

NEREDE YAYIMLANDI?

ParetoPareto

BÜLTEN SAYISI

💸 Kurdaki değer kaybı neden hızlandı?

Dolar kuru, 17 lirayı aşarak 2022'deki en yüksek seviyesine ulaşırken yıllık kayıp %30’u aştı. ABD’de enflasyon, %8,6 ile 40 yıllık zirvesini yeniledi. Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasından vazgeçme tehdidinde bulundu.

13 Haz 2022

Alternatif Bank ile birlikte
Fotoğraf: Erhan Demirtas / Bloomberg

YAZARLAR

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi ve cuma e-posta kutunuzda.

İLGİLİ OKUMALAR

;