aposto-logo
TR
TREN

Güvenlik ile ilgili hikayeler

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Asgari ücret: Artış çözüm mü?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2024 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ilk toplantısını dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan başkanlığında yaptı. Toplantıya işveren tarafını temsilen TİSK ile işçi tarafını temsilen TÜRK-İŞ katıldı. İkinci toplantı 18 Aralık Pazartesi günü saat 13.30'da yapılacak.

12 Ara 2023

güvensiz ilişkiden çıkış haritası

Güvensiz ilişkiler bir labirentte kaybolmuş gibi hissettirebilir, fakat en karışık labirentlerde bile soluklanılacak alanlar ve bir çıkış vardır.

Tuğba Gökduman

·

06 Eyl 2023

• TBMM’de 28’inci Yasama Dönemi yemin töreninin ardından resmen başladı. • İstanbul Valisi Davut Gül , Onur Haftası'nda LGBT+ yürüyüşlerini yasakladı. • Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemde cumhurbaşkanlığının ilk ziyaretlerini geçmişteki gibi Kuzey Kıbrıs ve Azerbaycan'a gerçekleştirdi. • Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Beklenildiği üzere ilk toplantıdan yeni asgari ücretin...Devamını Oku

17 Haz 2023

• ABD Adalet Bakanlığı, Rusya’nın Federal Güvenlik Servisi'ne (FSB) ait olduğu bilinen 20 yıllık casus yazılım ağını çökerttiğini açıkladı. Yapılan yazılı açıklamada, Rusya'nın 50 ülkedeki yüzlerce virüslü bilgisayardan hassas bilgileri elde etmek için 2004'ten bu yana kullandığı gelişmiş "Snake" isimli yazılım ağının FBI tarafından etkisiz hâle getirildiği belirtildi.

11 May 2023

Güvenlik Bir Ürün Değildir Sosyal medya platformlarının genel olarak tercih edilmesinin en temel sebeplerinden birisi, internette görece daha güvenli bir ortam sağlamalarıydı. Bu hem hesaplarınızı daha güvende tutmanızı sağlayan özellikler sunmaları hem de orada gördüğünüz önemli figürlerin kimliğini doğrulama şansı tanıması gibi yollarla mümkün oluyordu. Ancak yeterince kâr edemediğini düşünen platformlar, giderek en temel özelliklerinden birisi olan güvenliği bir ürün...Devamını Oku

26 Şub 2023

• Birlik Haber-Sen üyeleri, PTT’de İdare Hizmet Sözleşmesi (İHS) ve TRT’de Özel Hukuka Tabi (ÖHT) olarak çalışanların kadroya alınması için ülke genelinde 100 bine aşkın, imza topladı. Toplanan imzalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na gönderildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilginin, "Kamudaki tüm sözleşmeli personeli kapsayan düzenleme pazartesi günü Kabine Toplantısı'nda ele alınacak" dediği bilgisi haber sitelerinde yer aldı.

28 Kas 2022