aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Hürriyet ile ilgili hikayeler

• Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi , Osman Kavala’nın tutukluluğunun devam etmesiyle ilgili kaleme aldığı yeni yazıda, “Bir yandan yumuşama siyaseti derken öbür taraftan kavga devam ederse bu süreç ölü doğar. Yumuşama siyasetinin sabote edilmemesi için zamanın ruhuna uygun adımların atılması gerekiyor” dedi . Bir adım geriden: Abdülkadir Selvi, Osman Kavala'nın cezaevinde tutulmasının AK Parti'ye bir katkısı olmadığını yazmış ve "yeniden yargılanma formulünden" b...Devamını Oku

17 May 2024

• Cumhurbaşkanı Erdoğan , Monako'da ıstakoz, pahalı saatler, Maldivler'de tatil gibi paylaşımlarıyla gündeme gelen AK Parti milletvekillerine tepki gösterdi . Hürriyet 'ten Ebru Karatosun'un haberine göre , AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nun ardından konuya değinen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Milletvekilinin yediğiyle, içtiğiyle, oturduğuyla, taktığıyla, kılık kıyafetiyle daha dikkatli olması gerekmez mi? Benim bu konuda milletvekillerine ayrıca bir uyarıda mı ...Devamını Oku

03 May 2024

apéroapéro

HİKAYE

Restoranlardaki yüksek fiyatlar boykot çağrılarına yol açtı

Hafta sonu çok sayıda kişi, sosyal medya üzerinden restoran ve kafeleri boykot çağrısında bulundu; fahiş fiyatlar nedeniyle işletme sahiplerini fırsatçılıkla suçladı.

24 Nis 2024

• Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre , kredi faizleri ve artan fiyatlar yükselince ulaşılamaz hâle gelen konut fiyatlarında satıcılar ve alıcılar takas yöntemine başladı. Ev sahipleri, araç, arsa ya da başka bir konutla takas yaparak satışı hedefliyor.

24 Nis 2024

• Hürriyet ’ten Zeynep Bilgehan’a konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel , “CHP kazanmadı, AK Parti seçmeni oy vermedi” yorumlarına cevap verdi: " CHP 4 milyona yakın oy artırdı. AK Parti ve MHP, 3 milyon oy kaybetti. Kazananın rengine harita boyanıyor, haritayı kırmızıya boyadık."

22 Nis 2024

• Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgo Yerapetritis , Türkiye-Yunanistan ilişkilerine dair açıklama yaptı. Hürriyet 'ten Yorgo Kırbaki'nin haberine göre , Delfi Ekonomik Forumu etkinliğinde konuşan Yerapetritis şunları söyledi: "Türkiye ile aramızdaki meseleleri daha fazla dramatize etmemeliyiz. Çocuklarımın, parmakların tetikte olmadığı bir bölgede yaşamalarını istiyorum."

15 Nis 2024

• Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "İstanbul’da İmamoğlu ve Kurum nefes nefese" başlıklı yazısında İstanbul seçimleriyle ilgili Hilmi Daşdemir'in sahibi olduğu Optimar'ın son anket verilerini paylaştı. İBB Başkan adaylığına ilişkin katılımcıların %39,1'i Ekrem İmamoğlu'na, %37,7'si Murat Kurum'a oy vereceğini açıkladı.

15 Şub 2024

• Adalet Bakanı Yılmaz Tunç , 1 Eylül'den itibaren uygulamaya konulan kira uyuşmazlıklarında arabuluculuk sistemine 76 bin 780 başvuru olduğunu, bunlardan 32 bin 98'inin anlaşmayla sonuçlandığını bildirdi. Buna göre uyuşmazlıkların %58’i anlaşmazlıkla sonuçlandı. Bir adım geriden: TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan, Hürriyet'ten Ahmet Hakan'a yaptığı açıklamada yüksek kiralar nedeniyle İstanbul'da ev bulamadığını, annesinin yanına yerleştiğini ifade etmişti.

19 Ara 2023

AngstAngst

HİKAYE

Doğayı koruma ve onarım geleneğine bir engel olarak ekofobi

Küresel çevre sorunlarının kötüleşmesini engellemek için üstesinden gelmemiz gereken bir fenomen var.

Alara Demirel

·

11 Kas 2023

• Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı , Eylül'de geçtiğimiz yılın aynı ayına göre %93,9 artarken; bir önceki aya göre %15,5 azalarak 198 bin oldu. Ocak-Eylül döneminde trafikteki toplam taşıt sayısında 1,7 milyon artış gerçekleşti. Eylül ayında ikinci el araç satışı da 748 bin adetten 774 bin adede yükseldi. Öte yandan: Hürriyet'te yer alan habere göre, Ekim sonu itibarıyla satış hızının yavaşlaması nedeniyle Temmuz'da 400 bin adet olan çevrimiçi sitelerdeki ikinci ...Devamını Oku

24 Eki 2023