aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Olimpiyat ile ilgili hikayeler

• Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ile Efes Deneyim Müzesi , 18-26 Mayıs'taki Müzeler Haftası'nda ziyaretçilerini %50 indirimli ağırlayacak. Ayrıntılar: Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, her gün 09.00-19.00 saatlerinde açık olan Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi, 18 Mayıs Müzeler Günü'nde 21.00'e kadar ziyaret edilebilecek.

17 May 2024

• Yunanistan'da yakılan O limpiyat ateşi, oyunların ev sahibi Fransa'ya ulaştı. Marsilya'dan ülkeye giriş yapan meşale, 150.000 kişinin katıldığı büyük bir etkinlikle karşılandı. Meşale, 80 günde 450'den fazla kent ve kasabayı geçerek Paris'e gelecek. Okuma notu : Nazilerin canlandırdığı Olimpiyat ateşi ve meşale koşusu geleneğini Punto'da kaleme almıştık .

10 May 2024

Punto Punto

HİKAYE

Nazilerin canlandırdığı gelenek: Olimpiyat meşalesi

Prometheus'un tanrılardan çaldığı ateş yeniden yakıldı. Meşale Olympia'dan Paris'e doğru yola çıktı, barış mesajları verildi. Bu antik merasime biz de hayranlık duyabilirdik, onu yeniden canlandıranın Naziler olduğunu bilmesek!

🔥 Neye heyecanlanıyoruz? Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nın meşalesinin antik Olimpiyat'ın doğum yeri Olimpia'da düzenlenen özel törenle yakılması sonrası Paris'e doğru yola çıkışına .

17 Nis 2024

• Uluslararası Olimpiyat Komitesi , dün Rus ve Belaruslu sporcuların Paris'te 26 Temmuz'da başlayacak Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılımını görüştü. Müzakerelerde, Rusya ve müttefiki Belarus'tan Olimpiyat'a katılan sporcuların açılış geçidinde yer almaması kararlaştırıldı. Bununla birlikte: Açılış geçidine katılamayacak sporcuların Seine Nehri üzerindeki töreni izleyebileceği belirtildi. Komite, sporcuların 11 Ağustos'ta düzenlenecek kapanış törenine katılıp katıl...Devamını Oku

21 Mar 2024

SPONSORLU Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi’nin resmî destekçisi Türkiye İş Bankası ile Olimpik ve Paralimpik Oyunlar Uluslararası Ödeme Teknolojileri Ortağı Visa , Paris 2024 Olimpik ve Paralimpik Oyunları ’nın heyecanını Türkiye’deki kredi kartı sahiplerine sunmak üzere bir araya geldi. İş birliği kapsamında İş Bankası, Türkiye’de olimpiyat tasarımlı ilk kart serisi olma özelliği taşıyan, Visa logolu olimpiyat temalı özel tasarımlı kredi kartlarını sunuyor....Devamını Oku

07 Ara 2023

Pareto MobilitePareto Mobilite

HİKAYE

Otomobil ve spor: Toyota

Bir otomobil markasının sporun, sporcunun yanında olması ne demek?

Ahmet Çelik

·

26 Haz 2023

Punto Punto

HİKAYE

Bir yol araştıran IOC: Paris 2024

Rusya ve Belarus vatandaşı sporcular 2024 Paris Olimpiyat'larına katılabilecek mi?

Burcu Biçer

·

01 Nis 2023

❌ Letonya'nın Olimpiyat komitesi sözcüsü, Ukrayna'nın işgali devam ederken Rusya ve Beyaz Rusya sporcularının katılmasına izin verilirse, Letonya'nın sporcularını 2024 Paris Olimpiyatları'na göndermeyeceğini söyledi.

02 Şub 2023

👹 Paris 2024 Olimpik ve Paralimpik Oyunları'nın maskotu organizasyon komitesi tarafından tanıtıldı. Maskotlara Frigler adı verildi. Olimpiyatlar, 2 - 18 Ağustos 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek.

15 Kas 2022