aposto-logo
TR
TREN

Steam ile ilgili hikayeler

• Steam , yasa dışı veya hak ihlaline neden olmayan içerikler barındırmamaları şartıyla platformda yapay zeka ile oluşturulan oyunlara izin verileceğini duyurdu. Ayrıca Steam, yapay zekanın gerçek zamanlı oyun deneyimine entegre edildiği durumlarda geliştiricilerden yapay zekanın yasa dışı içerikler üretmemesi için aldıkları önlemleri listelemesini de isteyecek.

12 Oca 2024

• Steam'in ardından The Sims, FIFA ve Battlefield gibi oyunların geliştiricisi Electronic Arts ( EA ) da dijital mağazalarında TL desteğini keserek dolar kuru ile satışa geçti. Yeni fiyatlar: Bu hamlenin ardından EA Play Standart Paket'in fiyatı 154 liraya, EA Play Yıllık Paket'in fiyatın ise 870 liraya çıkarken EA Play Pro Standart Paket'in fiyatı 435 liraya, EA Play Pro Yıllık Paket'in fiyatı ise 2.900 liraya çıktı.

14 Ara 2023

• Steam'in ardından Electronic Arts (EA) da dijital mağazalarında Türk lirasına desteğini keserek dolar kuru ile satışa geçti. Güncel fiyatlar: Bu hamlenin ardından EA Play Standart Paket'in fiyatı 154 liraya, EA Play Yıllık Paket'in fiyatı ise 870 liraya çıkarken EA Play Pro Standart Paket'in fiyatı 435 liraya, EA Play Pro Yıllık Paket'in fiyatı ise 2900 liraya çıktı.

14 Ara 2023

• Steam, 21 Kasım itibarıyla fiyat yerelleştirme uygulamasını durdurarak Türkiye'de yapılacak işlemler için TL yerine MENA-USD para birimine geçiş yaptı. Karara sürekli artan enflasyon ve yükselen döviz kurları gerekçe gösterildi.

23 Kas 2023

• Dijital oyun mağazası Steam, 21 Kasım itibarıyla fiyat yerelleştirme uygulamasını durdurdu. Sürekli artan enflasyon ve yükselen döviz kurlarının gerekçe gösterildiği kararın ardından, Türkiye'den yapılacak işlemlerde TL yerine MENA-USD para birimi geçerli olacak.

22 Kas 2023

• Steam'in 20 Kasım itibarıyla TL ile işlem kabul etmeyi durdurarak dolara geçiş yapacağı bildirildi. Buna göre, Steam cüzdanlarında TL bakiyeler, oyun fiyatları ve oyun içi satın almalar 20 Kasım'da dolara göre güncellenirken abonelik fiyatları da mevcut aboneliklerin bitmesinin ardından dolara çevrilecek.

26 Eki 2023

• Steam'in 20 Kasım itibarıyla TL ile işlem kabul etmeyi durdurarak dolara geçiş yapacağı bildirildi. Buna göre, Steam cüzdanlarında TL bakiyeler, oyun fiyatları ve oyun içi satın almalar 20 Kasım'da dolara göre güncellenirken abonelik fiyatları da mevcut aboneliklerin bitmesinin ardından dolara çevrilecek.

26 Eki 2023

• Yapay zeka ile oluşturulan içerikleri içeren oyunların Steam'de yayınlamayacağına ilişkin haberlerin ardından Valve'dan açıklama geldi. Şirket sözcüsü, IGN'e yaptığı açıklamada Valve'ın yapay zekanın Steam'de kullanılmasını engellemeye çalışmadığını ve uygun ticari lisanslara sahip oldukları ürece geliştiricilerin mevcut telif haklarını ihlal etmediğini söyledi.

10 Tem 2023

🔸 Steam Deck için özel bir Windows sürümü iddiaları Microsoft'un içinde gerçekleştirilen hackathon'dan sızdırılan bir videoya dayanarak şirketin Steam Deck ve benzeri el cihazları için özel bir Windows sürümü üzerinde çalışıyor olabileceği iddia edildi. Videoda Nintendo Switch örneği verilerek Steam Deck gibi taşınabilir cihazların neden böyle bir şeye ihtiyacı olduğuna değiniliyor. Videonun sonunda anlatıcı, Microsoft çalışanlarına, şirketin PC oyunları topluluğun...Devamını Oku

18 Nis 2023

🔸 The Last of Us Part I PC sürümü hayal kırıklığı yarattı Büyük övgüler alan dizi uyarlamasının getirdiği rüzgârla 28 Mart'ta piyasaya sürülen The Last of Us Part I PC sürümü, PC'ye portlanan her konsol oyununun en büyük endişesi olan optimizasyon sorunlarıyla beraber geldi . Bu satırların yazıldığı tarihte oyunun Steam'deki 12.000'den fazla incelemesinin sadece yüzde 44'ü olumlu görünüyor . PC oyuncuları genellikle rastgele çökmeler, takılmalar, shader 'ların doğru...Devamını Oku

04 Nis 2023