aposto-logo
TR
TREN

Taksim ile ilgili hikayeler

Bülten başlamadan, sanatçılarla yakınen tanışmadan sonda söyleyeceğimizi ilk önce paylaşmak istedik; bu hafta Lara Lakay'ın bizim için hazırladığı festival rotasını takip ediyoruz. İlk adım: Taksim Sanat Sonrası: Fransız Kültür ve Cihangir Yokuş’dan aşağı kaptırıp vardığımız Fotoğraf Evi Buraları terk etmeden: Tophane-i Amire, St. Benoit Lisesi Eşlikçimiz: Vapur Karşı kıyıdan: Moda İskele, Yeldeğirmeni Sanat, Noks Art Space Kapanış: Müze Gazhane

11 Eki 2023

• Uluslararası Af Örgütü , her kesimden insanın taleplerini duyurmak için bir araya geldiği Taksim’de barışçıl toplanmaların yasaklanmasına dikkat çekmek ve daha önce barışçıl bir şekilde gerçekleştirilen protestoları hatırlatmak amacıyla hazırladığı Taksim Özgürlük Turu web sitesini yayına aldı. Detaylar: Siteyi ziyaret edenler, Taksim Meydanı’ndan Tünel Meydanı’na kadar uzanan alanda son 20 yılda gerçekleştirilen veya daha öncesinde başlayıp hâlâ devam eden belli ba...Devamını Oku

26 Ağu 2023

SOLİSOLİ

HİKAYE

Müzikli Beyoğlu Rotası

Deform, MiniMüzikhol, Kum Saati, Nardis ve diğerleri.

09 Haz 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

10. yılında Gezi: “Karanlık gider, Gezi kalır”

Gezi Parkı'na inşaat makinalarının girmesini protesto etmek amacıyla başlayan ve Türkiye tarihinin en büyük kitlesel hareketlerinden biri hâline gelen Gezi Direnişi'nin üzerinden 10 yıl geçti.

Tanem Zaman

·

02 Haz 2023

Aposto GünsonuAposto Günsonu

HİKAYE

Gezi'nin 10. yılı

Gezi Parkı'na inşaat makinalarının girmesini protesto etmek amacıyla başlayıp Türkiye tarihinin en büyük kitlesel hareketlerinden biri hâline gelen Gezi Direnişi'nin üzerinden 10 yıl geçti.

Tanem Zaman

·

01 Haz 2023

Ses Tiyatrosu’na Yolculuk

Geçmişle günümüzü bağlayan, zamanın getirdiği çeşitli zorluklara rağmen dimdik ayakta duran anlara/anılara şahit olmak, hatırlamak ve hatırlatmak için bu yazıyı kaleme alıyorum.

30 May 2023

SOLİSOLİ

HİKAYE

AKM'den Borusan Müzik Evi'ne

Beyoğlu'nun ritimine ayak uyduruldu. Yol: ritmi yaratanların yönlendirmesiyle çiziliyor.

27 May 2023

Üretim Kaydı Üretim Kaydı

HİKAYE

Erol Babaoğlu ve gitgide büyüttüğü oyun alanları

Kurak Günler'den Erol Babaoğlu ile "kötü karakterler" oynamak, seyirci ile dayanışmak ve "oyunda" kalmak üzerine.

Esra Ece Kuleci

·

23 May 2023

SOLİSOLİ

HİKAYE

Hangi Osmanbey'in, hangi hikâyesi?

Mahalle:Osmanbey. Mahalleli: Ali Taptık.

18 May 2023