aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

cinsel taciz ile ilgili hikayeler

• TikTok'un ABD'deki eski Ticari Pazarlama Başkanı Katie Puris, kadın çalışanlara ayrımcılık yapıldığı gerekçesiyle şirkete dava açtı. Puris, kadın çalışanlara uygulanan zorbalığı ve cinsel taciz vakalarını bildirmesinin ardından işten çıkarıldığını iddia etti.

12 Şub 2024

• Activision Blizzard , kadın çalışanlarına erkeklere kıyasla daha az maaş ödediği, terfi etmelerini engellediği ve şirket içi cinsel tacize karşı sessiz kaldığı gerekçesiyle iki yıl önce Sivil Haklar Departmanı (CRD) tarafından açılan dava kapsamında uzlaşmaya gitti. Ayrımcılık yaptığını kabul eden ancak cinsel taciz karşısında sessiz kaldığı iddialarını reddeden şirket, 50 milyon dolar tazminat ödeyecek.

22 Ara 2023

1️⃣ How to Have Sex; akran zorbalığı, kalp kırıklıkları, cinsel taciz ve rıza inşası gibi konuları mezuniyet yeterlilik sınavının sonucunu beklerken tatile giden üç genç kadını odağa alarak işliyor. Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış bölümünde En İyi Film seçilen yapımın Türkiye’deki ilk gösterimi, yarın akşam Ayvalık Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleşecek. [ Fragman ] 2️⃣ Nyad, Küba’dan Florida’ya 180 millik açık okyanus yüzüşünü tamamlama hayal...Devamını Oku

17 Eyl 2023

• İspanya'da bir savcı, Kadınlar Dünya Kupası finalinde futbolcu Jenni Hermoso'yu dudaklarından öpen Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales hakkında hazırladığı iddianameyi yüksek mahkemeye sundu. İddianamede "cinsel taciz" ve "zor kullanma" suçlaması yer alıyor.

11 Eyl 2023

#MeToo Hareketi

2017 yılında popülerleştikten sonra çevremdeki insanları da konuşmaya, terapiye sevk eden bu hareket elbette feminist sanatın bir çıktısıydı.

25 Mar 2023

⚽️ Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, hükümetin ocak ayında başlattığı soruşturmayı takiben görevden çekilmesinin ardından bu hafta itibariyle resmen istifa etti. Le Graet daha önce kadınlara yönelik cinsel taciz suçlamalarıyla gündeme gelmiş, ancak iddiaları reddetmişti. Bir adım geriden: Soruşturmaya ilişkin olarak geçtiğimiz haftalarda yayımlanan raporda "Kadınlara karşı tutumu, kamuoyuna yaptığı açıklamalar ve FFF'nin yönetişimindeki başarısızlıkl...Devamını Oku

02 Mar 2023

ParetoPareto

HİKAYE

Duvarlara "Peki" dememek: İş yerinde cinsel saldırı/taciz

Küresel ölçekte her 5 kişiden en az 1'i iş yerlerinde şiddet ve tacize maruz kalıyor. Türkiye'deyse 1.232 katılımcıdan %62'si tacize maruz kaldığını belirtiyor.

İlkim Emirler

·

30 Ara 2022

• Deutsche Bank ve JPMorgan Chase'e, Jeffrey Epstein'in cinsel taciz davalarında şikayetçilerin büyük kısmını temsil eden avukatlar tarafından Epstein'in seks trafiği operasyonlarını yürütmesini sağladıkları, uyarı işaretlerini görmezden geldikleri ve bu sayede kâr sağladıkları gerekçesiyle dava açıldı. Ne oldu? Düzenleyici kurum, Epstein'ın ve ona bağlı kuruluşlar ile ortaklarının Deutsche Bank'ta 40'tan fazla hesabı olduğunu tespit etti. Ayrıca her 2 bankanın da, 20...Devamını Oku

28 Kas 2022

• Microsoft, yatırımcılarından gelen, cinsel taciz politikalarında daha fazla şeffaflık sağlamasını ve çeşitli düzenlemeler yapmasını gerektiren talep doğrultusunda, haziran ayına kadar farklı aralıklarla 13 değişikliklik uygulayacağını, taciz konusundaki eğitimi ve şeffaflığı artıracağını ve soruşturmalarla ilgili verileri yönetme şeklini geliştireceğini taahhüt etti.

21 Kas 2022

#MeToo : Tam beş yıl önce sosyal medyada #MeToo etiketini gözden kaçırmanız neredeyse imkânsızdı. Bir tweet, bütün dünyadan kadınların cinsel saldırı ve taciz deneyimlerini paylaştığı bir konuşma akışına dönüştü. #MeToo hareketi, 2016’da aktivist Tarana Burke’ün, kadınlara karşı şiddet ve taciz konusunda farkındalık yaratmak için bu kelimeleri kullanmasıyla başladı . Bir yıl sonra oyuncu Alyssa Milano'nun attığı tweet’le yeni bir sosyal platformda kendine yer buldu. Oyun...Devamını Oku

18 Eki 2022