aposto-logoCumartesi, 10 Haziran 2023
aposto-logo
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Aposto Üyelik

Bilge Yılmaz’dan öngörüler

Bilge Yılmaz, ekonomiye ilişkin beklentilerini paylaştı.

İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve olası bir iktidar değişiminde Hazine ve Maliye Bakanlığı için adı geçen Prof. Dr. Bilge Yılmaz, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Yılmaz, mevcut iktidarın devamı halinde ekonomide karanlık bir tablo çizerken sermaye kontrollerinin genişleyebileceğini söyledi.


Aylık bazda 9 milyar USD civarında cari işlemler açığı verildiğine vurgu yapan Yılmaz, mevcut döviz talebini ise hanehalkının sisteme duyduğu güvensizliğin bir yansıması olarak niteledi. Yılmaz, mevcut yapının devam etmesi durumunda sonuçların ağır olacağını iddia ederken şirketlerin iflas tehlikesi ile karşı karşıya kalabileceğini ve bunun da işsizliği yukarıya taşıyacağını söyledi.

Yılmaz, dün attığı diğer bir twitte ise Mustafa Kemal Atatürk’ün “tam bağımsızlık ancak ekonomik bağımsızlıkla mümkündür” sözünü alıntılayarak ekonomide yıkım yaşandığını söyledi. Yılmaz, mesajında  400 bin USD karşılığında vatandaşlık verilen bir ülkede ekonomik güçten bahsedilemeyeceğini belirtti.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

📣 Bugün günlerden PPK

Yayın & Yazar

EXANTE

Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meseleler, derinlemesine bir perspektif ve sebep-sonuç ilişkileriyle hafta içi her gün sabah 08.00'de gelen kutunda!

;