Daimler ve Toyota, Japonya'daki kamyon operasyonlarını birleştirecek

Kesin anlaşmanın 2024'ün ilk çeyreğinde imzalanması bekleniyor

Together with Migros Sanal Market

Hayatınızı kolaylaştırır: Migros Sanal Market Her şeye en hızlı ve en kolay şekilde ulaşmak istemek; biz müşteriler için değişmeyecek bir tercih hâline geldi. Dolayısıyla market alışverişimizi de bu önceliklere göre yapmak istiyoruz. Müşteri odaklı, güvenilir ve yenilikçi yapısıyla Migros Sanal Market , önceliklerimize cevap vererek market alışverişini hızlandıran ve kolaylaştıran bir deneyim sunuyor. Nasıl? Migros mağazalarında satılan tüm ürünlerin 7/24 ve 81 ilden sipariş edilebilmesini mümkün kılan Migros Sanal Market ; 40.000’den fazla ürüne tek tuşla ulaşmayı sağlıyor. Mağazalarda geçerli olan tüm indirim ve kampanyaları kapsadığı gibi Sanal Market’e özel fırsatlarla da alışveriş deneyimine keyif katıyor. Planlı alışveriş yapma imkânı sunarak siparişlerin ister belirli bir saatte ister 45 dakika içerisinde ulaşmasını sağlıyor. Üstelik siparişlerinizi de kişiselleştirebiliyor ve ürünlerle ilgili dilediğiniz notu bırakabiliyorsunuz. Memnun kalınmayan ürünlerde para iadesini mümkün kıldığı gibi müşterisinin istediği ürün sipariş sırasında bitmişse; seçili ürünün bir benzerini önererek müşterisinin problemine anlık çözüm getiriyor. Market alışverişinizi kolay ve hızlı bir şekilde tamamlamak için siz de Migros Sanal Market ’i tercih edebilirsiniz.

Learn more

Pareto

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi, çarşamba ve cuma e-posta kutunuzda.

Daimler Truck ve Toyota Motor, Salı günü yaptıkları açıklamada Japonya'daki kamyon ünitelerini birleştirmek için bir ön anlaşma yapıldığını duyurdu. Anlaşmanın, 2024'ün ilk çeyreğinde imzalanması ve birleşmenin gelecek yılın sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Detaylar: Mutabakat zaptı (MOU) kapsamında, Daimler'e ait Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corp ve Toyota'nın yan kuruluşu Hino Motors Ltd'nin bir "holding şirketi" altında birleştirilmesi planlanıyor.

  • Yeni şirketin hisseleri Tokyo Menkul Kıymetler Borsası'nın ana pazarında işlem görecek.

Açıklamalar: Daimler Truck CEO'su Martin Daum, şirketlerin birleşmeyi teknolojik ilerlemeler sağlamak için ihtiyaç duydukları ölçeğe ulaşmak için bir fırsat olarak gördüğünü belirtti. Yeni yapıyla küresel satış organizasyonu ayrı kalacak; ancak iki şirket geliştirme, tedarik ve üretim taraflarında birlikte hareket edecek.

  • Açıklamaya göre, Daimler Truck ve Toyota, şirkete eşit şekilde yatırım yapacak ve bağlantı ve otonom sürüş gibi alanlarda hidrojen ve diğer teknolojilerin geliştirilmesi konusunda işbirliği hâlinde olacak. Daum, hidrojenin otomotiv mobilitesinin "geleceği" olacağını da sözlerine ekledi.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Pareto

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi, çarşamba ve cuma e-posta kutunuzda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

kamyon

otonom sürüş

Daimler Truck

Toyota Motor

Japonya

Daimler

Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corp

Toyota

Hino Motors

Tokyo Menkul Kıymetler Borsası

NEREDE YAYIMLANDI?

ParetoPareto

HİKAYE

🚢 ‘Ne’-ihracat?

Türkiye'de KOBİ'lerin %25,3'ü e-ticaret faaliyetlerinde bulunurken, e-ihracat yapanların oranı yalnızca %4,1 seviyesinde

02 Haz 2023

YAZARLAR

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi, çarşamba ve cuma e-posta kutunuzda.

İLGİLİ OKUMALAR

;