aposto-logo
TR
TREN

Erdoğan'dan Şimşek'e onay

Ekonomim.com'dan Maruf Buzcugil'in haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in atanmasını istediği 4 bakan yardımcısına onay verdi.

22 Haziran - Akbank - Exante
Akbank ile birlikte

Akbank destekleriyle: Attila Köksal ile Finansal Bakış ’ta yedinci bölüm “Türkiye’de yatırım eğilimleri özellikle son 50 yılda dünyada başka hiçbir ülkede görülmemiş bir enflasyon ve krizler ortamında şekillenmiş olup eskilerin tabiriyle ‘nev-i şahsına münhasır’ bir gelişim sergilemiştir.” sözlerini dile getiren duayen yatırım uzmanı Attila Köksal , bugün de olmak üzere Türkiye halkının tasarruf ve yatırım eğilimlerini yıllar içerisinde derinden etkileyen enflasyon başlığını Attila Köksal ile Finansal Bakış podcast programının yedinci bölümünde kapsamlı bir şekilde inceliyor. Yedinci bölüm | Enflasyon nedir?: Attila Köksal ile konuğu AkPortföy Genel Müdür Yardımcısı Ertunç Tümen ’in yatırım yaparken nasıl karar vermemiz, bu kararları uzun vadeye nasıl yayabileceğimiz üzerine konuştukları altıncı bölümün ardından Köksal programın yedinci bölümünde enflasyon türlerinden bahsediyor; enflasyonun hayatımıza ve yatırım tercihlerimize etkilerini Türkiye’den ve dünyadan örnekler vererek anlatıyor. Aposto Radyo ’nun Akbank destekleriyle hazırladığı Attila Köksal ile Finansal Bakış ’ın bölümlerine Aposto Radyo ’dan ulaşabilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

Ekonomim.com'dan Maruf Buzcugil'in haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in atanmasını istediği 4 bakan yardımcısına onay verdi. Atamaların yakın zamanda yapılarak Resmî Gazete'de yayımlanması bekleniyor. Bakan Şimşek'in Türkiye Bankalar Birliği ve TÜSİAD ile yaptığı görüşmelerde yeni kadroların oluşturulamamış olması ile ilgili endişelerin bildirilmesi üzerine yakın zamanda dört yeni bakan yardımcısı atayacağını söyleyerek, “Gördüğünüz zaman siz de beğeneceksiniz, iyi isimler atanacak” dediği iddia edilmişti.

👉 Öte yandan: Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında, "Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankamız arasında koordinasyonu tesis ettik, güçlü uyumlu, yetkin bir ekip kurduk. Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyümekte kararlıyız" ifadelerini kullandı.

Memur maaşları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emekli maaş zammının torba yasa teklifine dahil edileceğini ve yasayı Temmuz ayında TBMM'den geçirmeyi beklediklerini ifade ederek, “En düşük memur maaşı 22 bin TL olacak. Maliye Bakanlığımız ile çalışıyoruz. Hedefimiz torba yasayla paydaşlarımızı memnun edecek bir çalışma yapmak.” ifadelerini kullandı.

 💉 Hatırlatma dozu: Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Twitter üzerinden paylaştığı gönderisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 Mayıs seçimleri öncesinde verdiği 'En düşük memur maaşı 22 bin TL olacak' sözlerini hatırlatarak, “Meclisteki ilk düzenleme memura verilen söz olmalıdır” ifadelerini kullanmıştı.

Şimşek BAE'ye gitti

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri'ne gittiği öğrenildi. İkilinin Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ile görüşerek iki ülke arasındaki iktisadi işbirliği imkanları konusunda değerlendirme yapması bekleniyor.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Ekonomi

Maruf Buzcugil

Mehmet Şimşek

Türkiye Bankalar Birliği

TÜSİAD

Vedat Işıkhan

Memur-Sen

Ali Yalçın

BAE

Cevdet Yılmaz

Birleşik Arap Emirlikleri

Şeyh

Muhammed Bin Zayed Al Nahyan

NEREDE YAYIMLANDI?

EXANTEEXANTE

BÜLTEN SAYISI

🏦 Nefesler tutuldu

Bugün gözler Hafize Gaye Erkan başkanlığında düzenlenecek ilk Para Politikası Kurulu toplantısında olacak.

22 Haz 2023

Akbank ile birlikte
AA

YAZARLAR

EXANTE

Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meseleler, derinlemesine bir perspektif ve sebep-sonuç ilişkileriyle hafta içi her gün sabah 08.00'de gelen kutunda!

İLGİLİ OKUMALAR

;