aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Hüseyin Koyuncuoğlu

Ekonomi ve finans editörü

Toplu işten çıkarmaların ardından istifalar yüzde 50 artıyor

Son zamanlarda teknoloji devleri başta olmak üzere ABD merkezli birçok büyük şirket toplu işten çıkarmalarla anılıyor. Giden gidiyor da peki ya kalan sağlar? İşgücü piyasası uzmanları, toplu işten çıkarmaların ardından şirketlerin yüzleşmek zorunda kaldığı sorunları ele aldı.

Yönetici pozisyonunda çalışan her 264 kişiden sadece 1’i engelli

Kariyer.net tarafından yapılan araştırma, engelli bireylerin istihdam piyasasında karşılaştıkları güçlükleri ve işgücündeki mevcut tabloyu ortaya koydu.

Aposto FinTechAposto FinTech

HİKAYE

iyzico, Paynet’i satın alıyor

Türkiye'de fintech ekosisteminde iki Türk şirketi arasında yapılan en büyük satın alma olarak kayıtlara geçen anlaşma, iyzico ile Paynet arasında imzalandı.

ParetoPareto

HİKAYE

GÜYAD Başkanı Özkök: Türkiye, enerjide yeşil dönüşümün neresinde?

Küresel iklim kriziyle mücadelede enerjide dönüşüm büyük önem taşıyor. Peki Türkiye enerjide yeşil dönüşümün neresinde? Enerji Yatırımcıları Derneği (GÜYAD) Başkanı Cem Özkök ile Türkiye'nin yenilenebilir enerji yatırımlarını konuştuk.

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Yurt içinde enflasyon haftası: 17 ay sonra %70’i geçebilir

Nisan ayını Mayıs ayına bağlayan kısa haftada Türkiye ekonomisinde enflasyon verileri ile S&P’nin olası değerlendirme raporu bekleniyor. Küresel piyasalarda ise Fed’in bir hamle yapmasının büyük bir sürpriz olacağı FOMC toplantısı takip edilecek.

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Konut fiyatları 4 yıl sonra ilk kez enflasyonun altında arttı

Konut fiyatlarının artış hızındaki düşüş, üst üste 17. ayında da sürdü; Şubat ayında yıllık bazda %58,3 olarak kaydedildi. Yaklaşık 4 yıl sonra ilk kez enflasyonun gerisinde kalan konut fiyatlarındaki aylık bazda fiyat artışı ise %2,2 oldu.

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Kısa haftada gözler TCMB’de

23 Nisan’ın resmi tatil olması sebebiyle kısa haftada gözler TCMB’nin faiz kararında olacak. Yurt dışında ise ABD’de enflasyon ve büyüme rakamları gelecek.

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Yurt içi tatil, dışarısı kritik

Piyasalarda, yurt içinde yatırımcılar kısa bir haftaya hazırlanırken yurt dışında ise ABD ve Avrupa ekonomisi başta olmak üzere kritik veriler açıklanacak.

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Enflasyon Şubat’ın ardından Mart’ta da hız kesti

Yurt içi piyasalarda haftanın verisi olan Mart ayı enflasyon rakamları aylık bazda %3,16 ile beklentilerin altında artış kaydetti. Yıllık enflasyon ise %68,50’ye yükseldi. Enflasyon verileri, Şubat ayının ardından Mart ayında da tüketici fiyatlarındaki artış hızının yavaşladığına işaret etti.

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Mart ayı enflasyonu belli oluyor

Piyasalarda bu hafta yurt içinde kritik enflasyon verisi beklenirken ABD'de ise tarım dışı istihdam ve Avrupa’da da Mart ayı enflasyon rakamları gelecek.