İş Bankası ile ilgili hikayeler

• Brand Finance'in " Türkiye'nin en değerli markaları " listesinde Türk Hava Yolları (THY) bu yıl da zirvede yer aldı. İlk 5'te THY'yi sırasıyla Arçelik, Vestel, İş Bankası ve Garanti BBVA'nın takip ettiği listeye elektrikli otomobil markası Togg ise 20'inci sıradan giriş yaptı.

08 Haz 2024

• Brand Finance'in " Türkiye'nin en değerli markaları " listesinde Türk Hava Yolları (THY) bu yıl da zirvede yer aldı. İlk 5'te THY'yi sırasıyla Arçelik, Vestel, İş Bankası ve Garanti BBVA'nın takip ettiği listeye elektrikli otomobil markası Togg ise 20'inci sıradan giriş yaptı.

05 Haz 2024

• İş Bankası , takipteki krediler portföyünün 1,82 milyar TL tutarındaki kısmını oluşturan alacaklarını 773,75 milyon TL'ye varlık yönetim şirketlerine sattı. Açıklama: İş Bankası'ndan KAP'a yapılan açıklamada yapılan ihaleler sonucunda satışın Gelecek Varlık Yönetim, Ortak Varlık Yönetim, Efes Varlık Yönetim ve Sümer Varlık Yönetim'e devredildiği belirtildi.

03 Haz 2024

• HSCB’nin Türk özel bankalarına ilişkin yayımladığı son raporunda 2024 yılının bir geçiş dönemi olarak görüldüğü ve bu dönemde özel bankaların ortalama kârlarının yalnızca %4,0 artmasının beklendiği, ancak 2025 yılında enflasyonun %30 seviyelerine doğru gerilemesi ile net faiz marjlarında bir artış yaşanmasının öngörüldüğü ifade edildi. 📖 Ayrıntılar : Kurum dört Türk özel bankası için hedef fiyatlarını yükseltirken, Garanti Bankası (GARAN) hisseleri içinse ‘AL’ ...Devamını Oku

30 May 2024

• Bank of America (BofA) “İkinci raunda hazır mı?” başlığıyla yayımladığı yatırımcı notu ile Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi ve İş Bankası hisseleri için hedef fiyatını artırarak ‘AL’ tavsiyesi verdi. 📖 Ayrıntılar: BofA, İş Bankası hisseleri için hedef fiyatını 16,80’den 21’e çıkartırken, Akbank için 66’dan 90’a, Yapı Kredi için 36’den 47’ye, Garanti Bankası içinse 99’dan 136’ya çıkarttı.

15 May 2024

• İş Bankası’nın sürdürülebilir enerjiye odaklanan girişimi İş Enerji, Göktekin Enerji ile yeni bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma kapsamında Göktekin Enerji’nin sahibi olduğu 49,7 megawatt ’lık (MW) Metafor Rüzgar Enerjisi Santrali ve 33,6 MW’lık Yakaağzı Rüzgar Enerjisi Santrali, İş Enerji bünyesine katıldı. Bu alımla birlikte İş Enerji, toplam kurulu kapasitesini 1,000 MW’a çıkarmış oldu. Bilgi notu: İş Enerji, 2025 yılı sonuna kadar toplam kurulu gücünü 2,0...Devamını Oku

09 May 2024

• Uluslararası marka değerleme ve strateji danışmanlığı kuruluşu Brand Finance'nın bankacılık sektöründeki en değerli markaları sıraladığı Banking 500 raporunda İş Bankası , listede yer alan 7 Türk bankası arasında birinci sırada yer aldı. Listenin ilk 4’ünde ise Çin bankaları var.

13 Mar 2024

• Araştırma şirketi Brand Finance'in “Banking 500-2024” çalışmasının sonuçlarına göre dünyanın en değerli 500 bankasının toplam değeri 1,44 trilyon dolarla rekor seviyeye ulaştı . Detaylar: En değerli banka Çin merkezli ICBC olurken listeye Türkiye'den İş Bankası, Garanti BBVA, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Akbank, Vakıfbank ve Halkbank girdi.

08 Mar 2024

• Kredi kartı harcamalarına getirilmek istenen düzenlemelere ilişkin yazılı bir açıklama yapan Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner , kart kullanımına kısıtlama getirmek yerine nakiti ortadan kaldırmanın en doğru karar olacağını düşündüğünü söyledi. Boyner konuyla ilgili, “Çok açıkça ifade etmek isterim ki, kredi kart kullanımına kısıtlama getirmek, esas meseleyi gözden kaçırmak demektir. Tüm alışverişler kredi kartı üzerinden yapılsa, ne vergi kaçağı kalır n...Devamını Oku

19 Şub 2024

• BIST 100 endeksi günü 95,8 milyar TL hacim ve %2,49 kazançla 7.818 puandan tamamladı. Yabancı bankaların Türk hisselerine dair yayımladığı kapsamlı değerlendirmelerden olumlu etkilenen endekste, işlem hacmi ise son ayların en yüksek seviyesinde gerçekleşti. Endekste haftalık kazanç %4,67 olmakla birlikte, aylık kayıp %1,20, son bir yıllık kazanç ise %46,37 seviyesinde yer alıyor. Bank of America (BofA) tarafından Türk bankalarına ilişkin hazırlanan raporda yaban...Devamını Oku

09 Oca 2024