İskenderun ile ilgili hikayeler

• Astor Enerji, İskenderun Enerji işbirliğiyle, Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı güç transformatörlerinden birisini üretti. Dahası: Sözleşme tutarı 5,3 milyon dolar olan trasformatörün imalatı tamamlandı ve Ankara 2. OSB’de düzenlenen törenle teslim edildi.

10 Haz 2024

• CHP lideri Özgür Özel , genel başkan yardımcıları ve milletvekillerinden oluşan heyetle, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve İskenderun Belediyesi seçim sonuçlarına ilişkin Yüksek Seçim Kurulu'na "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle itirazda bulundu. Detaylar: Özel, haklarında kısıtlılık kararı bulunan 108 seçmenin seçimlerde oy kullandığını, emniyet görevlileri ile zabıtaların kanuna aykırı olarak seçim kurullarında görev yaptıklarını, o gün yurt dışında bulunan seçmenlerin v...Devamını Oku

17 Nis 2024

• TİP'in Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Gökhan Zan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydı hakkında açılan soruşturmada, Zan ile görüşmelerini kaydeden Turgay K. tutuklandı. İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı, "silahlı tehdit" ve "kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme" suçundan ifadesini aldığını Turgay K.'yı cezaevine gönderdi. Öte yandan: TİP lideri Erkan Baş'ın "Bilerek isteyerek kendimize uzak aday seçtik. Öncelikli adayımız Gökhan Zan değil, Hatay Ba...Devamını Oku

25 Mar 2024

• TİP'in Hatay adayı Gökhan Zan’ı "tasvip edilmeyen ilişkiler" nedeniyle geri çektiğini açıklaması sonrası adaylıktan çekilmediğini belirten Zan, kendisine kumpas kurulduğunu iddia etti. Gerçek Gündem , Zan'ın tehdit edildiği iddiasıyla isim vererek yaptığı suç duyurusunun detaylarını yayımladı : "T.K. ile yaklaşık 1 yıl önce depremden sonra tanıştık. T.K. aday olma sürecim içerisinde bana destek olacağını söyleyip o sırada bana kumpas hazırlığı içerisindeyd...Devamını Oku

19 Mar 2024

• Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 2023 yılına ait Hava Kalitesi İzleme Raporu'nu açıkladı. Rapora göre Türkiye'de 304 istasyondan 157'sinde partikül madde yoğunluğunda ulusal limit değer aşıldı. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre ise hava kalitesi iyi olan sadece 7 istasyon bulunuyor. Detaylar: PM10 ölçümlerine göre Türkiye'nin havası en kirli yerleri Kahramanmaraş Kent Meydanı, İstanbul-Göztepe, Hatay-İskenderun Merkez oldu. E n temiz havaya sahip ...Devamını Oku

15 Mar 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Depremin birinci yılı: Anma törenleri ve protestolar

6 Şubat depremlerinde kaybedilenler, birçok şehirde düzenlenen törenlerin yanı sıra dünya basınında da anıldı. Törenlerde siyasiler protestoların hedefi oldu.

07 Şub 2024

depremin-birinci-yili-anma-torenleri-ve-protestolar
SpektrumSpektrum

HİKAYE

Hatay'ın görünmeyenleri ve Türkiye'nin deprem 'çaresizliği'

6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin üzerinden bir yıl geçti. Deprem kentlerinde yakınlarını kaybedenler öyle vahim olaylar yaşadılar ki depremin birinci yılı en çok, yaslarını bile tutmaya fırsat bulamadıklarını ortaya koydu.

Gökçer Tahincioğlu

·

06 Şub 2024

hatayin-gorunmeyenleri-ve-turkiyenin-deprem-caresizligi
Toplumsal TarihToplumsal Tarih

HİKAYE

5 Ocak 1922 Adana’nın İlk Kurtuluş Günü Kutlamaları

4-5 Ocak 1922 gecesi işgal tamamen ve resmen sona erdiğinden, Adana'nın kurtuluş bayramı 5 Ocak saat "sıfır birde" başlatıldı. Bütün camiler kandillerle aydınlatılmış, sokaklar süslenmişti. Evler, dükkanlar kırmızı ve yeşil bayraklarını balkona asmıştı.

07 Tem 2023

5-ocak-1922-adananin-ilk-kurtulus-gunu-kutlamalari
apéroapéro

HİKAYE

Antakya mutfağı: Medeniyet tohumlarından hayatın meyvelerine

Asırlar boyu ev sahipliği yaptığı çeşitli medeniyetlerden izler taşıyan Antakya mutfağının tarihi, kültürü, gelenekleri ve alışkanlıkları üzerine bir sohbet.

04 Haz 2023

antakya-mutfagi-medeniyet-tohumlarindan-hayatin-meyvelerine
Aposto GünsonuAposto Günsonu

HİKAYE

Tosyalı Habertürk’e mi talip?

Ciner Grubu, Habertürk'ün satılacağı iddialarını yalanladı; fakat Tosyalı'nın yakın çevresine medya grubuna talip olduğunu söylediği ifade ediliyor.

Abdullah Esin

·

01 Haz 2023

tosyali-haberturke-mi-talip-1