aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Blockchain ile ilgili hikayeler

• Blockchain girişimi Movement Labs , Facebook teknolojisi ile Ethereum üzerinde katman 2 blockchain oluşturmak için 38 milyon dolar yatırım aldı. Detay: Polychain Capital'ın liderliği üstlendiği tura Hack VC, Placeholder, Archetype, Maven 11, Robot Ventures, Figment Capital, Nomad Capital, Bankless Ventures, OKX Ventures, dao5 ve Aptos Labs gibi şirketler katıldı.

01 May 2024

• Rafi Ersözlü ve Baki Er tarafından kurulan Clave , Matter Labs liderliğinde gerçekleşen tohum öncesi turda 1,6 milyon dolar yatırım aldı . Detaylar: Clave, blokzinciri üzerine kurulu bir akıllı hesap uygulaması geliştiriyor. Londra merkezli girişim, blockchain'e erişimi basitleştirmeyi hedefliyor.

01 Mar 2024

• İşletmelerin gelirlerine göre ödeme yapmalarını mümkün kılan ve gelire dayalı finansman çözümleri sunan BAE merkezli fintech Flow48 ; 212, Speedinvest, Daphni, Blockchain Founders Fund, Unpopular Ventures ve Endeavor Catalyst gibi yatırımcıların katılımıyla gerçekleşen Seri A turunda 25 milyon dolar yatırım aldı. Girişim, yeni yatırımla Güney Afrika pazarına açılmayı hedefliyor.

05 Ara 2023

• Global kripto para borsası OKX'in önümüzdeki aylarda Türkiye’de bir ofis açmayı planladığı bildirildi. OKX Başkanı Hong Fang, İnovasyon Direktörü Jason Lau ve Pazarlama Direktörü Haider Rafique, Blockchain Economy İstanbul Summit 2023’te Türkiye pazarının önemli oyuncuları ve kullanıcılarla bir araya gelecek.

16 May 2023

• Global kripto para borsası OKX'in önümüzdeki aylarda Türkiye’de bir ofis açmayı planladığı bildirildi. OKX Başkanı Hong Fang, İnovasyon Direktörü Jason Lau ve Pazarlama Direktörü Haider Rafique, Blockchain Economy İstanbul Summit 2023’te Türkiye pazarından önemli isimler ve kullanıcılarla bir araya gelecek.

16 May 2023

533. Bölümün Transkripti

Podcast bölümümüzdeki haberlerin ayrıntıları

26 Oca 2023

533-bolumun-transkripti
Haftanın En Önemli DAO Makaleleri, Eğitici İçerikleri ve Videoları üç sıfır : “ Blockchain Nasıl Çalışır? ” başlıklı podcast kaydı. CoinDesk Türkiye : “ Metaverse ve Dijital Kimliklerimiz ” başlıklı video.

23 Oca 2023

FinTech İstanbul olarak başarılı bir seneyi daha geride bıraktık Yedinci yaşına sayılı gün kalan FinTech İstanbul, başarılarla dolu bir seneyi daha geride bıraktı . 2022 yılında 70’i aşkın online eğitim gerçekleştirdik. 60’tan fazla kurumsal eğitimimiz oldu. Eğitimlerimize 1200’ün üzerinde kişi katıldı. Değerli konuklarımızla birlikte 14 webinar düzenledik. 5 farklı uluslararası etkinlikte ülkemizi temsil ettik. Sektör lideri iki FinTech 101 Eğitimi ve iki de Blockchai...Devamını Oku

06 Oca 2023

Blockchain teknolojisi e-Devlet ile buluşuyor e-Devlet, vatandaşların en çok kullandığı dijital platformlardan biri. Aynı zamanda Türkiye’de en çok kullanılan kamusal platform olan e-Devlet sayesinde devlet dairelerine gidilmeden birçok işlem yapılabiliyor, çeşitli bilgiler görülebiliyor… Öte yandan e-Devlet hizmetinin geliştirilmesine yönelik adımlar da yoğun bir şekilde atılıyor. Bu kapsamda hizmetin geliştirilmesini esas alan yeni bir adım atıldı ve vatandaşların block...Devamını Oku

06 Oca 2023

DAO Ekosisteminden Haberler TRON DAO, Enterprise Ethereum Alliance ile İş Birliği Yapıyor! TRON DAO'nun kurucusu Justin Sun, blokzincirinin yaşam biçimini daha önce görülmemiş bir şekilde değiştirebileceğini düşünürken TRON DAO ve EEA iş birliğini, Blockchain’in sağlıklı gelişimi için yeni bir başlangıç olarak görüyor. İş birliği, kripto endüstrisinde Ethereum faaliyetlerini ve benimsenmesini teşvik etmeyi amaçlıyor. Ethereum ekosisteminin uygulamalı kullanımı teşvi...Devamını Oku

02 Oca 2023