Ekmek ile ilgili hikayeler

Ekmek ve Simit Fiyatlarının Belirlenmesinde Yeni Dönem

Öte yandan fiyat kontrolü nedeniyle kâr marjlarını korumak isteyen veya sabit gelir beklentisi altındaki üreticiler, tüketicilere daha az seçenek ve kalitesiz ürünler sunabilir. Her ne kadar TESK genelgesine göre içli simit, kaşarlı simit, zeytinli simit, tereyağlı simit gibi mamulleri kapsamıyor olsa da, geleneksel anlamdaki simidin kalitesinde yine de bir düşüş yaşanabilir.

Ömer Faruk Şen

·

25 Mar 2024

ekmek-ve-simit-fiyatlarinin-belirlenmesinde-yeni-donem
• Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar hakkında, katıldığı bir televizyon programındaki "Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir. Bizim toplum ekmekle doyduğu için böyle 20 sene başına yöneticiler duruyor" sözleri nedeniyle 9 yıl 1 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

16 Ara 2022

• Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar , "Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir. Bizim toplum ekmek ile doyduğu için başında 20 senedir böyle yöneticiler duruyor." ifadeleri nedeniyle "Türk milletini, devleti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak" suçlamasıyla gözaltına alınmıştı. Kolivar, daha önce paylaştığı tweetlerin dosyaya eklenmesiyle " Cumhurbaşkanı'na hakaretten" tutuklandı.

10 Kas 2022

• Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, İstanbul'da aralık ayı gelmeden 5 liraya satılan ekmeğin 7,5 liraya çıkabileceğini belirtti.

08 Kas 2022

Adasu Mireli • Her gün yeni bir tarif denemek çoğumuz için düzenli bir ev aktivitesine dönüştü. Google Arama Trendleri raporuna göre mart ayının ikinci haftasında Türkiye’de en çok aranılan kelime “ekmek tarifi” oldu . Un seçimi : Belli unsurlara dikkat ettikten sonra evde ekmek yapımı sanılanın aksine oldukça kolay. Ekmek yapımının en önemli aşamalarından biri doğru unu seçmek. Kullanılan unun kalitesi ve türüne göre elde edilen ekmeğin lezzeti değişmektedir. Ayrıc...Devamını Oku

10 Mar 2021