aposto-logo
TR
TREN

Grindr ile ilgili hikayeler

dijitalden yürüyen aşklar

kokulu mektupların yerini kalpli mektup emojisi mi aldı?

Tuğba Gökduman

·

12 Tem 2023

• Popüler LGBT+ arkadaşlık uygulaması Grindr , 2,1 milyar dolarlık değerlemeyle halka açılıyor. Tiga isimli açık çek firması aracılığıyla halka açılacak şirketin Finans Direktörü Gary Hsueh, geleneksel bir halka arz yerine bu yolun "daha mantıklı" olduğunu değerlendirdiklerini söyledi.

11 May 2022

• Popüler LGBT+ arkadaşlık uygulaması Grindr , Çin'in internetteki " yasa dışı içerikler, hastalıklı davranışlar ve pornografiyle mücadele" kararı sonrası ülkedeki Apple ve Android uygulama mağazalarından kaldırıldı.

01 Şub 2022

• Norveç Veri Koruma Otoritesi (DPA), flört uygulaması Grindr'a, kullanıcı verilerinin yasa dışı şekilde reklam şirketleriyle paylaşılması nedeniyle 7,14 milyon dolar indirimli para cezası verdi. Otorite indirim uygulamasının nedenini "platformdaki eksikliklerin giderilmesi ve sorunların çözülmesi için harekete geçilmesi" olarak açıkladı.

16 Ara 2021

Tinder'da kimlik doğrulaması dönemi CV, kaşe, mühür, imza... The Verge Tinder kullanıcıları, önümüzdeki aylarda dilerlerse kimlik numaralarını kullanarak hesaplarını doğrulayabilecek. • Nedir? Bu özellikle, hâlihazırda ücretli abone olan kişilere kredi kartı üzerinden yapılan doğrulama gibi, doğrulama talebinde bulunan kullanıcıların sicil kaydına bakılacak ve onaylanan kullanıcıların profiline bir rozet eklenecek. İlk olarak 2019'da uygulamayı 18 yaşınd...Devamını Oku

24 Ağu 2021

• Pekin merkezli Kunlun Tech çoğunluğuna sahip olduğu LGBTQ odaklı tanışma uygulaması Grindr 'ın hisselerini 608,5 milyon dolar karşılığı sattığını açıkladı. Bir adım geriden: Geçtiğimiz yıl ABD Yabancı Yatırım Komitesi'nin uygulamayı kullanıcılarının veri güvenliği sebebiyle bir ulusal güvenlik tehdidi olarak gördüğü iddia edilmişti .

10 Mar 2021

• Çevrim içi tanışma uygulaması Grindr ; bir süredir aldığı tepkiler nedeniyle kullanıcılara sunduğu yaş, boy, kilo ve etnik köken filtreleri arasından etnik köken filtresini kaldıracağını ve yeni bir güncelleme yapılacağını duyurdu. Dahası: Bir başka çevrim içi tanışma uygulaması olan OkCupid de benzer bir filtreleme sürecine sahip olduğu için eleştiriliyor.

10 Mar 2021

• Pakistan’da toplamda 43 milyon indirilmesi bulunan TikTok , “uygunsuz ve ahlaka aykırı” kaldırmadığı gerekçesiyle ülkede yasaklandı . Geçen ay Tinder ve Grindr gibi flört-arkadaşlık uygulamalarını yasaklayan Pakistan hükümeti, TikTok’un “içerik denetimini yeterince iyi sağlayamamaması” sebebiyle yasaklandığını belirtti. Kararla; uygulamaya kısıtlama getiren Hindistan, Endonezya, Mısır ve Bangladeş gibi ülkeler arasına Pakistan da katılmış oldu.

10 Mar 2021